مجلس نیوز
چاپ

كد مطلب: 34102
تاريخ انتشار: 25 فروردین 1398 ساعت 14:26

دلالان گندم را با قیمت ۳ هزار تومان پیش خرید می کنند

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس با بیان اینکه دلالان گندم را با قیمت ۳ هزار تومان پیش خرید می کنند، گفت: کمیسیون کشاورزی باید به موضوع پایین بودن قیمت خرید تضمینی گندم ورود کند.

سیدحسین نقوی حسینی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 25 فروردین ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود به رئیس جمهور، گفت: پیش از آغاز سال جدید 200 نفر از نمایندگان در نامه ای به رئیس جمهور درخواست کردند که قیمت تضمینی خرید گندم حداقل به 2 هزار تومان افزایش یابد اما دولت به این نامه توجه نکرد و قیمت تضمینی خرید گندم را هزار و 700 تومان در نظر گرفت.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید کالاهای اساسی مردم همانند آب و نان که جزء منافع ملی بوده تامین شود، افزود: بخشی از کشت زارها و گندمزارها در حادثه سیل اخیر آسیب دیده و در حال حاضر سلف خرها به کشاورزان پیشنهاد می کنند که گندم آن ها را به قیمت 2 هزار و 200 تا 3 هزار تومان پیش خرید می کنند.

وی ادامه داد: ممکن است کشاورزان 100 یا 200 هزار تومان تفاوت قیمتی را تحمل کنند اما زمانی که بحث خرید 3 هزار تومانی مطرح می شود موضوع متفاوت است و کشاورزان به دلالان و سلف خرها گندم خود را پیش فروش می کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در شرایط کنونی دولت باید با قیمت 3 هزار تومان گندم را وارد و یا از دلالان خریداری کند، تاکید کرد: مجلس و کمیسیون کشاورزی باید به این موضوع ورود کند چرا که آب و نان کالای استراتژیک مردم است.

مسعود پزشکیان در پاسخ به این تذکر، گفت: موضوع گندم و قیمت خرید تضمینی آن از دغدغه های مجلس است که دولت باید در این خصوص تدابیر لازم را اتخاذ کند تا کشور دچار مشکل نشود./

پایان پیام

آدرس مطلب: http://www.majlesnews.ir/fa/news/34102

پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت   http://majlesnews.ir