مجلس نیوز
چاپ

كد مطلب: 34088
تاريخ انتشار: 24 فروردین 1398 ساعت 09:51

آمریکا در جلوگیری از پیشرفت صنعت هسته‌ای کشورمان ناکام مانده است

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت:آمریکایی‌ها نتوانستند به اهدافشان برسند و آنها می گفتند که ایران اصلا نباید فعالیت هسته ای داشته باشد.

 


سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به موضوع  نصب زنجیره میانی سانتریفیوژ پیشرفته IR6 در سایت هسته‌ای شهید احمدی روشن (نطنز) گفت:شکرخدا با ظرفیت هایی که در کشور وجود دارد؛هم به لحاظ تکنولوژی و هم به لحاظ دانش،علم و فناوری موضوع ،پیشرفت‌های خوبی در حوزه هسته‌ای داریم.

جمهوری اسلامی هم در دانش و هم تکنولوژی هسته ای بسیار توانمند است

نماینده مردم ورامین ،پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی افزود: اگرچه این توافقات سال های اخیر بسیاری از ظرفیت های ما را محدود کرد و موانع زیادی سر راه آن ایجاد شد،ولی کشور ما با همین ظرفیت محدود هم،دستاوردهای بسیار بزرگی داشته است.

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه امروز سانتریفیوژهای  IR8 را  آماده داریم،مطرح کرد: فعالیت IR6 در مرکز نطنز آغاز شد و در آینده هم سانتریفیوژهای IR8 را  هم می توانیم استفاده کنیم و این نشان می‌دهد که کشور ما واقعا توانمندی‌های بالایی دارد.

حرکت اخیر دولت در صنعت هسته ای یک گام به پیش بود

عضو فراکسیون فرهنگیان مجلس با تاکید براینکه صنعت هسته ای ما جزو ۱۰ کشور اول دنیا است،ادامه داد: در زمینه دانش و  تکنولوژی هسته ای کشورما بسیار توانمند است،حرکت اخیر دولت در صنعت هسته ای یک گام به پیش بود.

نقوی حسینی با بیان اینکه آمریکا در جلوگیری از پیشرفت صنعت هسته‌ای کشورمان ناکام مانده است، تصریح کرد: آمریکایی‌ها نتوانستند به اهدافشان برسند،چراکه آنها می گفتند که ایران اصلا نباید فعالیت هسته ای داشته باشد.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی،تاکید کرد:نصب زنجیره میانی سانتریفیوژ  IR6 به دنیا نشان داد که جمهوری اسلامی هم توانمند علمی و هم در تکنولوژی هسته ای توانمند است،ما در دوران تحریم های ضدایرانی  آمریکا ما به چنین دستاوردهایی رسیده ایم.

گفتنی است،در سیزدهمین سالگرد روز ملی فناوری هسته ای،با دستور رئیس جمهوری عملیات و راه‌اندازی ۴ دستاورد ازجمله عملیات نصب زنجیره ۲۰ تایی سانتریفیوژ و تولید نیمه صنعتی سانتریفیوژ IR۶ با سوی ۱۰،آغاز شد./

پایان پیام

آدرس مطلب: http://www.majlesnews.ir/fa/news/34088

پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت   http://majlesnews.ir