مجلس نیوز
چاپ

كد مطلب: 34074
تاريخ انتشار: 19 فروردین 1398 ساعت 09:32

حامیان تروریسم برای افکار عمومی شناخته شده است

رئیس مجلس شورای اسلامی در دیدار با معاون دبیرکل سازمان ملل در اداره ضد تروریسم تاکید کرد: حامیان تروریسم برای افکار عمومی شناخته شده است.

 دکتر علی لاریجانی بعدازظهر (یکشنبه 18 فروردین) در حاشیه اجلاس اتحادیه بین المجالس جهانی (IPU) با ولادمیر ورونکوف معاون دبیرکل سازمان ملل در اداره ضد تروریسم دیدار دیدار و گفت وگو کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی در این دیدار با یادآوری اینکه امروز برای همگان مشخص است که چه کشورهایی حامی تروریسم هستند، عنوان کرد: هسته های اصلی تروریسم کاملا مشخص است و روشن است که چه کشورهایی امر تامین مالی گروه های تروریستی را برعهده دارند، و همین کشورها اجازه شفافیت در این حوزه را نخواهند داد.

دکتر لاریجانی ادامه داد: وزیر خارجه اسبق آمریکا اعلام کرد که ما از داعش حمایت کردیم و داعش را آمریکا به وجود آورد و با توجه به این گفته مسئول سیاست خارجی آمریکا، این موضوع نیازی به راستی آزمایی ندارد، پس مشخص است که چه کشورهایی از تروریسم حمایت می کنند، البته در این زمینه مستنداتی بسیاری هم وجود دارد که نمایانگر کشورهای حامی تروریسم است.

معاون دبیرکل سازمان ملل در اداره ضد تروریسم نیز عنوان کرد: ما خود را نمایندگان قربانیان تروریسم می دانیم و به دنبال این هستیم که دریابیم تروریسم چگونه حمایت و تامین مالی می شود تا بتوانیم به مسئله تامین مالی و حمایت از تروریسم خاتمه دهیم.

ورونکوف ادامه داد: دستور کار ما از طریق شورای امنیت سازمان ملل و مجمع عمومی مشخص می شود و در حال حاضر بحث تامین مالی تروریسم و حمایت از قربانیان تروریسم و موضوعاتی از این قبیل را دنبال می کنیم.

وی ضمن استقبال از سخنان رئیس مجلس شورای اسلامی درخصوص پشت پرده حامیان تروریسم عنوان کرد: از نقطه نظرات و مستندات شما در این حوزه استفاده و بهره خواهیم برد./

پایان پیام

آدرس مطلب: http://www.majlesnews.ir/fa/news/34074

پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت   http://majlesnews.ir