مجلس نیوز
چاپ

كد مطلب: 33769
تاريخ انتشار: 12 بهمن 1397 ساعت 22:42

جذب سرمایه ۸ هزار میلیاردی در حوزه بنادر طی هفت سال اخیر

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: سازمان بنادر و دریانوردی طی سال های ۹۰ تا ۹۶، حدود ۸ هزار و ۹۸۷ میلیارد تومان اعتبار و سرمایه جذب کرده است.

محمدرضا رضایی‌کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس ، با اشاره به عملکرد سازمان بنادر و دریانوردی در جذب سرمایه های داخلی و خارجی و توسعه قابل قبول بنادر در چند سال اخیر، گفت: خوشبختانه سازمان بنادر و دریانوردی نسبت به دستگاه های دیگر در جذب سرمایه های داخلی و خارجی عملکرد بهتری داشته است.

رونق گرفتن صادرات و واردات تنها دغدغه حوزه بنادر

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز زیرساخت های بنادر در وضعیت خوبی قرار دارد و تنها دغدغه موجود در حوزه بنادر، رونق گرفتن صادرات و واردات است.

جذب سرمایه 8 هزار میلیاردی در حوزه بنادر طی هفت سال اخیر

بر اساس گزارش تفریغ بودجه سال 96، سازمن بنادر و دریانوردی طی سال های 90 تا 96، حدود 8 هزار و 987 میلیارد تومان اعتبار جذب کرده است

وی ادامه داد: بر اساس گزارش تفریغ بودجه سال 96، سازمان بنادر و دریانوردی طی سال های 90 تا 96، حدود 8 هزار و 987 میلیارد تومان اعتبار و سرمایه جذب کرده است.

تحقق 81 درصدی میزان سرمایه گذاری هدف گذاری شده توسط سازمان بنادر

رضایی کوچی تصریح کرد: این آمار نشان دهنده آن است که سازمان بنادر و دریانوردی طی هفت سال گذشته، 81 درصد از میزان سرمایه گذاری هدف گذاری شده را محقق کرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم گفت: همچنین گزارش ها حاکی از این است که سازمان بنادر و دریانوردی در سال 1394 توانسته 147 درصد از اهداف خود را محقق کند که این نشان دهنده جهش چشمگیر در جذب سرمایه است.

وضعیت قابل قبول بنادر چابهار، رجایی و بهشتی؛ ضرورت تقویت بازوی صادرات و واردات

رئیس کمیسیون عمران مجلس ادامه داد: در شرایط کنونی تمام بنادر کشور از جمله بنادر چابهار، رجایی و بهشتی در وضعیت قابل قبولی هستند و امروز باید برنامه ریزی دقیقی جهت تقویت بازوی صادرات و واردات بنادر کشور صورت گیرد.

آدرس مطلب: http://www.majlesnews.ir/fa/news/33769

پایگاه خبری فراکسیون اصولگرایان رهروان ولایت   http://majlesnews.ir