كد مطلب: 34221
تاريخ انتشار: 25 اردیبهشت 1398 ساعت 09:39

آزمون ورودی مدارس غیردولتی تخلف است

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: متاسفانه آموزش و پرورش با مدارس غیردولتی که اقدام به برگزاری آزمون ورودی می‌کند مماشات می‌کند درحالی که باید مجوز این مدارس ملقی شود.

 


علیرضا سلیمی در گفت‌وگو  با خبرنگار خبرگزاری  خانه ملت با اشاره به انتقادات مبنی بر برگزاری آزمون ورودی در مدارس غیر دولتی گفت: مدارس غیردولتی به کمک آموزش و پرورش آمدند و نباید تعداد خاصی از افراد یا نخبگان و استعدادهای برتر را غربالگری کنند و آمار دهند که به دلیل اینکه شهریه می‌گیریم، رشد و کیفیت تحصیلی در این مدارس بالاتر است و این یک ظلم بزرگ است.
آموزش و پرورش باید به شکل جدی با مدارس غیردولتی که آزمون ورودی می‌گیرند برخورد کند

مدارس غیردولتی نباید بین دانش‌آموزان تبعیض قائل شوند

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی، افزود: همانطور که مدارس دولتی باید به شکل رندومی افرادی را که در حوزه جغرافیایی مدرسه مراجعه می‌کنند، پذیرش کنند، اینجا نیز باید به همین شکل باشد بنابراین بدون شک این کار به گونه‌ای تبعیض است و باعث می‌شود که سایر مدارس از نظر تحصیلی در آینده در مدارس دولتی دچار مشکل شوند.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اظهار داشت: دولت و آموزش و پرورش باید به شکل جدی با این مسئله برخورد کند و اجازه ندهد تا این موارد تکرار شود. خانواده‌ها نیز در این زمینه معترض هستند. اما نظارت آموزش و پرورش کجاست؟

سلیمی تصریح کرد: زمانی که آموزش و پرورش متوجه شد که این مدارس اقدام به برگزاری آزمون می‌کنند، باید برخورد کند و اگر مجوز دو تا از این مدارس را ملغی کند، این کار درست می‌شود.

مجوز مدارس متخلف باید ملقی شود

این نماینده مردم در مجلس دهم با انتقاد از اینکه آموزش و پرورش در این قضیه مماشات می‌کند، خاطرنشان کرد: زمانی که بنده مسئولیت اجرایی دارم و اگر ببینم کسی تخلف می‌کند، دوتا از مدارس را ملغی کنم، حساب کار دست بقیه هم می‌آید بنابراین مقصر آموزش و پرورش است که چرا با این مدارس مماشات می‌کند و باید مجوز افرادی که تخلف می‌کنند را ملغی کند./

پایان پیام
آخرین اخبار