كد مطلب: 34217
تاريخ انتشار: 24 اردیبهشت 1398 ساعت 11:36

تصویب موافقت نامه میان ایران و دوک نشین لوکزامبورگ ظرفیت جدیدی در حوزه اقتصادی ایجاد می کند

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: با تصویب موافقت نامه میان ایران و دوک نشین لوکزامبورگ ظرفیت جدیدی در حوزه اقتصادی ایجاد می شود.

 محمدرضا پور ابراهیمی داورانی در نشست علنی امروز (سه شنبه 24 اردیبهشت) مجلس شورای اسلامی درخصوص لایحه موافقت نامه تشویق و حمایت متقابل از سرمایه گذاری بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دوک نشین اعظم لوکزامبورگ گفت: این توافق نامه مانند اقداماتی است که در سال های گذشته داشتیم و در ارتباط با موافقت نامه های تشویقی و حمایتی متقابل و سرمایه گذاری نزدیک با 45 کشور دنیا همکاری داریم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: با کشورهایی مانند پاکستان، بنگلادش، ترکیه، فرانسه، کره جنوبی، افغانستان، سوری و ژاپن موافقت نامه های اقتصادی منعقد کردیم و در این واقع این موافقت نامه ها، ظرفیتی برای  توسعه اقتصادی کشور است تا بتوان کار مثبتی انجام داد.

وی ادامه دادـ: این موافقت نامه در سال گذشته انجام شد و با موافقت امور اقتصادی و دارایی تنظیم شده و همانند سایر موافقت نامه ها در حوزه اقتصادی است.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: انتظار می رود نمایندگان برای افزایش و ارتقای این حوزه فعالیت به این موافقت نامه رأی مثبت دهند تا بتوان ظرفیت جدیدی در همکاری های متقابل، تشویق و حمایت از حوزه سرمایه گذاری در کشور ایجاد کنیم./

پایان پیام
آخرین اخبار