كد مطلب: 34201
تاريخ انتشار: 21 اردیبهشت 1398 ساعت 09:09

شهروندان متضرر خواهند شد /خدمات رسانی شهرداریها با چالش مواجه میشود

رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس دهم با انتقاد از لایحه ی « عوارض مالیات بر ارزش افزوده» تصریح کرد: با تصویب این لایحه شهرداری ها در ارایه خدمات به شهروندان با چالش منابع مالی مواجه خواهند شد.

 


امیر خجسته در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ضمن اعلام مخالفت خود با لایحه ی «عوارض مالیات بر ارزش افزوده» گفت: لایحه‌ای که دولت به مجلس ارسال کرده تا مالیات بر ارزش افزوده ساماندهی شود، می‌تواند شهرداری‌ها را در اداره اموراتشان با مشکلات جدی مواجه کند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر لایحه جدید تصویب شود، قطعا شهرداری‌ها به خصوص کلانشهرها با مشکلات جدی در اداره شهرشان مواجه می‌شوند،‌ گفت: براساس لایحه دولت تمامی مالیات‌ها باید به خزانه دولت‌ ریخته شود و از آنجا سهم هر سازمانی تخصیص داده شود که واریز مالیات به خزانه دولت و همچنین روند تخصیص و چگونگی بازگرداندن سهم شهرداری‌ها به آنها نیز جای سوال و یک مسیر پر فراز و نشیب است که می‌تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: با تصویب این لایحه، جنگی میان شهرداری ها و دولت در تخصیص عوارض ها به وجود میاید و در عمل تنها شهروندان و شهرداری ها متضرر خواهند شد./انتهای پیام
آخرین اخبار