كد مطلب: 34190
تاريخ انتشار: 18 اردیبهشت 1398 ساعت 11:33

ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی گلوگاه های فساد را شناسایی کند

عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، گفت:وظیفه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی این است که گلوگاه های فساد را شناسایی کند نه اینکه پرونده ها را به صورت موردی بررسی کند.

 


محمدعلی پورمختار عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفت‌و‌گو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به تشکیل کمیته شناسایی و رفع گلوگاه های فساد در دولت، گفت: قوه مجریه تاکنون اقدامی برای مبارزه با فساد انجام نداده است و تازه به این فکر افتاده که کمیته ای تشکیل دهد تا گلوگاه های آن را شناسایی کند.
نماینده مردم بهار و کبودرآهنگ در مجلس شورای اسلامی، افزود: وظیفه ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادی این است که گلوگاه های فساد را شناسایی کند نه اینکه پرونده ها را به صورت موردی بررسی کند، لذا در حال حاضر باید سرمنشاء آن شناسایی، دلایل فساد بررسی و بر آن نظارت صورت گیرد تا دیگر شاهد وقوع فساد در کشور نباشیم.

مبارزه با فساد اراده جدی می طلبد
وی با بیان اینکه مبارزه با فساد اراده جدی می طلبد، ادامه داد: دولت باید این واقعیت را بپذیرد که در دستگاه های دولتی و وزارتخانه ها فساد وجود دارد و آمار و اطلاعات و نحوه وقوع فساد نیز در این وزارتخانه ها موجود است که باید یک اراده قوی برای مبارزه با آن ایجاد شود.

هر زمانی که بحث مبارزه با فساد در کشور مطرح شد تمامی وزارتخانه ها عنوان کردند که سالم ترین دستگاه هستند و انگشت اتهام را به سمت دیگران گرفتند که این امری معمول بوده  و  تاکنون وجود داشته و سبب شده که مبارزه با فساد در کشور شکل نگیرد

پورمختار تاکید کرد: هر زمانی که بحث مبارزه با فساد در کشور مطرح شد تمامی وزارتخانه ها عنوان کردند که سالم ترین دستگاه هستند و انگشت اتهام را به سمت دیگران گرفتند که این امری معمول بوده  و  تاکنون وجود داشته و سبب شده که مبارزه جدی با فساد در کشور شکل نگیرد.

هر وزیر باید پاسخگوی فساد درون وزارتخانه خود باشد
وی با بیان اینکه هر وزیر باید پاسخگوی فساد درون وزارتخانه خود باشد، افزود: اگر فسادی در هر وزارتخانه ای کشف شد باید وزیر مربوطه توبیخ شود نه آن فرد، البته توبیخ این فرد در جای خود باقی می ماند، اما زمانی که وزیر توبیخ و حتی عزل شود، بالاترین مقام یک وزارتخانه پاسخگو شده و احساس مسئولیت می کند.
عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در حال حال حاضر یا وقوع فساد در جامعه عادی شده یا دولت نمی خواهد آن را ببیند و بر آن سرپوش می گذارد./
پایان پیام
آخرین اخبار