كد مطلب: 34184
تاريخ انتشار: 16 اردیبهشت 1398 ساعت 10:11

کانون داوری مکملی برای کانون وکلا و کاهش پرونده‌های دادگاهی

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی با اشاره به جلسه خود با اعضای هیأت مدیره کانون داوری، گفت: این کانون در کنار کانون وکلا می‌تواند به کاهش پرونده‌های مردم در دادگاه‌ها کمک کند.

محمدجواد جمالی‌نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به نشست عصر (یکشنبه، 15 اردیبهشت ماه) خود با اعضای هیأت مدیره کانون داوری که اخیرا به ثبت رسیده است، گفت: این کانون مربوط به تعدادی از دانش آموخته رشته حقوق در کشور است که وکیل نبوده اما تجاربی در زمینه های حل اختلاف و داوری دارند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه اعضای این کانون شرکتی نیز از خود به ثبت رسانده اند، عنوان کرد: پیش از این برخی اعضای کمیسیون قضایی مجلس نیز با اعضای این کانون جلسه داشتند و جلسه امروز با بنده به عنوان عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی بود.
محمدجواد جمالی نوبندگانی

وی ادامه داد: آنها معتقد بودند که می توانند در کنار سایر کانون ها مثل کانون وکلا بدون تداخل در امور آنها، به مردم کمک کنند تا مردم با مراجعه به آنها برای حل اختلافات به دادگاه ها مراجعه نکرده و از تعداد پرونده ها نیز کاسته شود.

کارکرد کانون داوری نافی عملکرد کانون وکلا نیست

جمالی نوبندگانی اضافه کرد: همچنین این اقدام زمینه اشتغال زایی برای بسیاری از دانش آموخته های رشته حقوق را فراهم می کند.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه باید از تنگ نظری ها در حوزه های مختلف صنفی پرهیز شود، خاطرنشان کرد: چنانچه در حوزه پزشکی نظام های مختلفی همچون نظام پزشکی، نظام پیراپزشکی و نظام پرستاری داریم در حوزه حقوقی نیز می توانیم کانون وکلا و کانون داوری داشته باشیم و کارکرد آنها نیز نافی یکدیگر و سایر مجامع صنفی نخواهد بود ضمن اینکه می توانند مکمل هم نیز باشند./

پایان پیام
آخرین اخبار