كد مطلب: 34179
تاريخ انتشار: 16 اردیبهشت 1398 ساعت 10:05

صداوسیما دست از سر اماکن ورزشی بردارد

عضو هیأت رئیسه فراکسیون ورزش مجلس با یادآوری اینکه سرانه ورزشی در تهران پایین است و شهرداری نباید اقدام به واگذاری اماکن ورزشی کند از واگذاری یکی از اماکن ورزشی به صدا و سیما انتقاد کرد.

 


یوناتن بت کلیا در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری  خانه ملت با تأکید بر شایسته سالاری و واگذاری مدیریت‌ها به متخصصان هر حوزه، گفت: متأسفانه اخیرا سازمان فرهنگی و هنری شهرداری مجموعه ورزشی فدک واقع در منطقه 16 تهران که بخشی از آن تبدیل به تالار پذیرایی شده را برای ضبط برنامه‌ای تلویزیونی در اختیار صدا و سیما قرار داده است.

نماینده آشوریان درمجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سرانه اماکن ورزشی در تهران پایین بوده و نباید این اماکن ورزشی را به سایر نهادها واگذار کرد، افزود: این اماکن ورزشی متعلق به مردم و مکانی برای ورزش است نه لوکیشن برنامه سازی صداوسیما.

وی تصریح کرد: سیاست‌های مجلس همواره بر مبنای توسعه اماکن ورزشی است و واگذاری اماکن ورزشی اقدام نادرستی است.

صداوسیما با بودجه کلان خود می‌‎تواند هرجایی که می‌‎خواهد را اجاره کند

بت کلیا ادامه داد: صدا و سیما اماکن در اختیار بسیار زیادی دارد و اخیرا با بهره گیری از اسپانسرها می‌تواند هر مکانی که می‌خواهد را اجاره کند، لذا نباید به سراغ اماکن ورزشی بیاید. ضمن اینکه بودجه‎‌های سالیانه در نظر گرفته شده برای صدا و سیما از طرف مجلس نیز بودجه خوبی است که در قیاس با وزارت ورزش و جوانان قابل مقایسه نیست.

وی ضمن تقدیر از اقدامات وزیر ورزش و جوانان در راستای توسعه فضاهای ورزشی، افزود: باید سایر نهادها و دستگاه‌ها نیز به وزارت ورزش و جوانان کمک کنند که این اماکن ورزشی روز به روز مجهزتر و با امکانات بیشتری شود تا مردم جذب و به این سمت حرکت کنند.

عضو فراکسیون مدیریت شهری و روستایی مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه شهردار تهران نیز قطعا با واگذاری اماکن ورزشی به سایر نهادها مخالف است، گفت: انتظار داریم در این اقدام تجدید نظر صورت گیرد تا این مسئله تبدیل به رویه غلط در واگذاری اماکن ورزشی به سایر نهادها نشود./

پایان پیام
آخرین اخبار