كد مطلب: 34177
تاريخ انتشار: 16 اردیبهشت 1398 ساعت 09:54

تضمین ارتقای کیفیت آموزش پزشکی در گرو بازنگری حوزه سلامت است

نایب رئیس کمیسیون بهداشت مجلس، بابیان‌اینکه تفکیک آموزش عالی پزشکی از نظام درمانی در شرایط کنونی به صلاح نیست، ارتقای کیفیت آموزش پزشکی را در گرو بازنگری حوزه سلامت دانست.

 


محمد نعیم امینی فرد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در مورد اظهارنظر وزیر بهداشت مبنی‌براینکه به هیچ وجه موافق گسست آموزش عالی پزشکی از نظام درمانی نیستیم، گفت: هم‌اکنون به دلیل در هم تنیدگی که هم در حوزه آموزش پزشکی و هم ارائه خدمات سطح بالای پزشکی اعم از سطح سوم داریم، بنابراین در این شرایط تفکیک آموزش عالی پزشکی از نظام درمانی امکانپذیر نیست.

تحریم‌ها مانع از تفکیک امکانات موجود می‌شود

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، لاشار، بنت و آشار در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: شرایط کنونی کشور به گونه‌ای است که به دلیل وجود تحریم‌ها اگر بخواهیم امکانات موجود را هم تجزیه کنیم به صلاح نیست، بنابراین در حوزه آموزش عالی پزشکی قادر نیستیم که به سیستم گذشته برگردیم و این دو را به صورت مجزا از هم داشته باشیم.

وی تصریح کرد: البته چنانچه بخواهیم در درازمدت و در شرایط عادی‌تری در کشور با انجام کار کارشناسی و بررسی‌های دقیق و عمیق موضوع گسست آموزش عالی پزشکی از نظام درمانی را مورد بررسی قرار دهیم، می‌توان گفت که امری قابل بحث است. 

معیارها و استانداردهای آموزش پزشکی باید ارتقا یابد

این نماینده مردم در مجلس دهم، تاکید کرد: ما از ناحیه ادغام آموزش پزشکی و ارائه خدمات سلامت در قالب تشکیل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از سال 65 تاکنون توفیقات خوبی داشته‌ایم و به ویژه در مورد آموزش نیروی انسانی در سطوح مختلف تجربیات موفقی داریم.

نایب رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه برای تضمین ارتقای کیفیت آموزش و پژوهش نیاز است که سیستم سلامت مورد بازنگری قرار گیرد، یادآور شد: اگر بخواهیم که معیارها و استانداردهای آموزش پزشکی را ارتقا دهیم، با توجه به تجربیات موفقی که در سال‌های اخیر در این زمینه داشته‌ایم، بهتر است که فعالیت‌ها در حوزه آموزش و درمان در همین سیستم کنونی و در قالب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تداوم پیدا کند./

پایان پیام
آخرین اخبار