كد مطلب: 34172
تاريخ انتشار: 15 اردیبهشت 1398 ساعت 13:52

دولت با چه مرجع قانونی به دنبال افزایش قیمت بنزین است؟

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با طرح این پرسش که دولت با چه مرجع قانونی به دنبال افزایش قیمت بنزین است، گفت: دولت مجوز قانونی برای افزایش قیمت بنزین ندارد.

 امیر خجسته در نشست علنی امروز (یکشنبه، 15 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود گفت: واگذاری‌ها غیرقانونی است، اداره غله و سیلو همدان نه با مزایده بلکه با مذاکره واگذار شده است. بر اساس گزارش‌های رسیده قیمت این واگذاری یک دهم قیمت اصلی است، تقاضا دارم این واگذاری لغو و مجدداً روند واگذاری بر اساس قانون طی شود.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با طرح این پرسش که دولت با چه مرجع قانونی به دنبال افزایش قیمت بنزین است، افزود: دولت مجوز قانونی برای افزایش قیمت بنزین ندارد، چرا با انتشار این اخبار التهاب به جامعه تزریق کرده و اذهان عمومی را تشویش می‌کنند.

وی اظهار کرد: با اعلام گران شدن بنزین نظام اقتصادی کشور تحت تأثیر قرار گرفت و این حرکت مشکوک است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: مطرح کردن بحث بنزین امر غیرمعقولانه‌ای بود ، با توجه به شرایط جامعه و گرانی‌های موجود نباید این موضوع مجدد تکرار شود.

خجسته ادامه داد: تعاونی مسکن کارمندان مجلس چندین سال است که تشکیل شده و مقرر گردید پس از 3 سال اقدامات لازم انجام شود در حالی که برخی با ایجاد ارتباطات غیرمعقول وضعیت نامناسبی برای کارکنان ایجاد کرده‌اند.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و اداری مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: کارمندان چندین سال است بلاتکلیف مانده‌اند و باید وضعیت آنها هر چه سریعتر مشخص شود، هیأت رئیسه مجلس از تضییع حقوق کارمندان جلوگیری کند.

علی مطهری که ریاست جلسه را برعهده داشت، در پاسخ به این نماینده گفت: هیأت رئیسه در حال پیگیری است، شخصاً نیز این موضوع را دنبال می‌کنم./

پایان پیام
آخرین اخبار