كد مطلب: 34171
تاريخ انتشار: 15 اردیبهشت 1398 ساعت 13:51

لزوم پیگیری اجرای آئین نامه های تکلیفی قانون برنامه ششم و بودجه به دولت توسط مجلس

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس بر لزوم پیگیری اجرای آئین نامه های تکلیفی قانون برنامه ششم و بودجه به دولت توسط مجلس تاکید کرد.

 حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 15 اردیبهشت ماه) مجلس شورای اسلامی، در تذکر شفاهی بند 11 ماده 22 آئین نامه داخلی مجلس گفت: معاونت نظارت مجلس گزارشی مستند تهیه کرده و در این گزارش آورده که 27 آئین نامه تکلیفی به دولت در اجرای احکام دائمی قانون برنامه توسعه، تنها 4 مورد تهیه و تصویب شده است و 22 مورد آن مهلت اجرای آن گذشته است.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در 58 آئین نامه ای که برای اجرای قانون برنامه ششم، دولت می بایست تهیه می کرد، تنها 9 مورد تهیه شده است و 49 مورد آن مهلت تهیه آن گذشته است که لازم است در این خصوص پیگیری صورت گیرد.

وی افزود: در خصوص اجرایی شدن ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه دولت می بایست حقوق مقامات و مدیران را بر روی سامانه ای در معرض دید مردم قرار می داد و با توجه به اینکه این قانون نزدیک به 2 سال است که تصویب شده است ولی توسط دولت اجرایی نمی شود که لازم است در این خصوص پیگیری های لازم صورت گیرد.

علی مطهری که ریاست جلسه را برعهده داشت، در پاسخ به این تذکر گفت: در موضوع اول هیات رئیسه بنده را مامور پیگیری آئین نامه های تکلیفی به دولت در برنامه ششم توسعه و بودجه سال 97 کرده است و لذا در این خصوص نامه ای را به دستگاه ها و وزارتخانه ها نوشتیم و خیلی نیز موثر واقع شد، باید گفت که روند پیگیری ها در حال انجام شدن است و موضوع را تا انجام شدن قانون پیگیری می کنیم. 

نایب رئیس مجلس ادامه داد: در موضوع دوم دولت باید این سامانه را راه اندازی می کرد و به هر حال این موضوع را نیز پیگیری خواهیم کرد./

پایان پیام
آخرین اخبار