كد مطلب: 34169
تاريخ انتشار: 15 اردیبهشت 1398 ساعت 09:18

موج سواری دلالان در بازار برنج

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: متاسفانه رانت و رانت‌خواری باعث افزایش ناگهانی قیمت محصولات کشاورزی در بازار شده و مصرف‌کنندگان را با مشکلات بسیار زیادی رو به رو کرده است.

علی وقف‌چی عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص افزایش قیمت برنج در بازار، گفت: افزایش قیمت برنج در بازار توجیه منطقی و علمی ندارد بلکه تنها دلیل آن عملکرد دلالان است.

رانت‌خواری دلیلی برای افزایش قیمت برنج

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه افزایش قیمت برنج در بازار ناشی از موج سواری دلالان در شرایط کنونی است، خاطر نشان کرد: متاسفانه رانت و رانت‌خواری باعث افزایش ناگهانی قیمت محصولات کشاورزی در بازار شده و مصرف‌کنندگان را با مشکلات بسیار زیادی رو به رو کرده است.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه خسارات ناشی از سیل شمال کشور تاثیری در میزان برداشت و افزایش قیمت برنج ندارد، عنوان کرد: در هنگام سیل به وقوع پیوسته در شمال کشور کشاورزان برنج کار محصول خود را برداشت کرده بودند به همین دلیل شاهد خسارت در این بخش نبودیم.

سرانه مصرف برنج در کشورهای مختلف بسیار پایین است

عضو کمیسیون کشاورزی، آب، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در زمینه برنج باید به این نکته توجه کنیم که آیا این ضرورت وجود دارد که بعد از نان، برنج به قوت قالب مردم تبدیل شود یا خیر، در سایر کشورها مصرف برنج بسیار پایین است.
باید نگاه و رویکرد ما در سطح کشور در خصوص برنج تغییر پیدا کند

نماینده مردم زنجان و طارم در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به اینکه باید نگاه و رویکرد ما در سطح کشور در خصوص برنج تغییر پیدا کند، خاطرنشان کرد: در حال حاضر مصرف برنج با روند پیش رو سلامت جامعه را تهدید می‌کند، باید تغییر ذائقه مردم را در پیش بگیریم تا مردم استفاده بیشتری را از میوه‌جات و سبزی‌جات را داشته باشند./

پایان پیام
آخرین اخبار