كد مطلب: 34157
تاريخ انتشار: 9 اردیبهشت 1398 ساعت 10:38

پلیس فتا اجازه ندهد فضای مجازی تبدیل به کانون جرم و جنایت شود

نایب رئیس کمیسیون قضایی مجلس قتل طلبه همدانی را ناشی از عدم کنترل و نظارت مناسب پلیس فتا بر فضای مجازی دانست و گفت: اگر پلیس فتا اقدامات پیشگیرانه را انجام می داد قتل رخ نمی داد و قاتل شرور به راحتی دستگیر می شد.

یحیی کمالی پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در رابطه با قتل روحانی همدانی به دست شرور سابقه دار، گفت: پلیس فتا نباید اجازه دهد فضای مجازی تبدیل به کانون جرم و جنایت شود؛ انتشار عکس و فیلم هایی از سلاح های گرم توسط فرد شرور ترویج خشونت و فساد بوده و پلیس فتا باید سریع تر رسیدگی می کرد.


شاهد اقدامات موثری در کنترل، نظارت و مدیریت فضای مجازی نیستیم

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، با انتقاد از اینکه شاهد اقدامات موثری در کنترل، نظارت و مدیریت فضای مجازی نیستیم، افزود: متاسفانه در فضای مجازی شاهد توهین علیه نظام، مقدسات و اشخاص حقیقی و حقوقی هستیم این در حالی است که نظارت مناسبی نیز بر این فضای رها شده صورت نمی گیرد.

وی ادامه داد: در حوزه های مختلف اقداماتی در فضای مجازی انجام می شود که متاسفانه بسیار نگران کننده است و می طلبد پلیس فتا ورودی جدی داشته باشد و چنانچه به تنهایی از عهده مدیریت این فضا برنمی آید از همکاری سایر نهادهای امنیتی و نظامی برای کنترل آن استفاده کند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: بی شک اگر نظارت و کنترل مناسبی بر فضای مجازی صورت نگیرد شاهد افزایش جرم و جنایت خواهیم بود.

قتل طلبه همدانی  ناشی از عدم کنترل و نظارت مناسب پلیس فتا بر فضای مجازی است

کمالی پور قتل طلبه همدانی را ناشی از عدم کنترل و نظارت مناسب پلیس فتا بر فضای مجازی دانست و گفت: اگر پلیس فتا اقدامات پیشگیرانه را انجام می داد قتل رخ نمی داد و قاتل شرور به راحتی دستگیر می شد.

برای پیشگیری از چنین حوادثی پلیس فتا باید با استفاده از ابزارهای بروز دنیا خطوط قرمزی را برای فضای مجازی تعریف کند

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، در مورد اظهارات آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات مبنی بر اینکه باید پلیس را در امر امنیت در فضای مجازی، یاری کنیم و از ابتدای سال تدوین برنامه تقویت توان فنی پلیس را آغاز کرده‌ایم، ادامه داد: اگر امکانات و تجهیزات پلیس فتا جوابگوی شناسایی و برخورد با مجرمان در فضای مجازی نیست می تواند از سایر دستگاه ها به ویژه وزارت ارتباط تقاضای همکاری کند تا شاهد تکرار چنین حوادث ناگوار و تلخی در کشور نباشیم البته برای پیشگیری از چنین حوادثی پلیس فتا باید با استفاده از ابزارهای بروز دنیا خطوط قرمزی را برای فضای مجازی تعریف کند تا در صورت عبور از خطوط قرمز به آنها اخطار و تذکر و در صورت ادامه با آنها برخورد شود.

وی افزود: امروز یک روحانی توسط فرد شرور سابقه دار به شهادت رسید و روزانه نیز شاهد ده ها هتک حرمت نسبت به اشخاص حقیقی و حقوقی و مسئولان نظام در فضای مجازی هستیم در این رابطه چگونه هشتگ من سپاهی ام در فضای مجازی حذف شد و خارج از مرزهای جغرافیایی به تلگرام و اینستاگرام ورود می کنند اما مسئولان ما در کشور نمی توانند فضای مجازی را مدیریت کنند./

پایان پیام
آخرین اخبار