كد مطلب: 34123
تاريخ انتشار: 2 اردیبهشت 1398 ساعت 08:06

ایران در جنگ اقتصادی نیز کنار سوریه خواهد بود

امیر خجسته که در رأس هیأتی از اعضا گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و سوریه به دمشق سفر کرده است با نجدة إسماعیل أنزور نایب رییس مجلس سوریه دیدار و گفتگو کرد

امیر خجسته در ابتدای این دیدار ضمن تبریک فرارسیدن روز ملی سوریه و پیروزی این کشور بر استعمارگران فرانسوی خاطر نشان کرد: رفت و آمدهای هیات های ایرانی به سوریه نشانگر روابط دوستانه و عمیق دو کشور است و این روابط در مقطع کنونی نیز که سوریه درگیر جنگ اقتصادی است ، ادامه خواهد داشت.

وی تاکید کرد: جمهوری اسلامی ایران با وجود مسایل و مشکلات ناشی از تحریم ها و فشارهای امریکا و ایادی آن علیه ایران همواره  در کنار دولت و ملت سوریه خواهد بود.

عضو گروه دوستی پارلمانی جمهوری اسلامی ایران و سوریه موضوع فلسطین را مسئله اول جهان اسلام دانست و تصریح کرد: ایجاد بحران در منطقه و کشورهای مختلف نظیر سوریه،  یمن و لیبی برای حاشیه بردن موضوع فلسطین است.

وی در همین بخش افزود: با توجه به تحرکات اخیر امریکا در ارتباط با طرح معامله قرن باید با هوشیاری و آگاهی اجازه ندهیم تا چنین اتفاقی در منطقه بیفتد و در این ارتباط از همه ظرفیت های داخلی ، منطقه ای و بین المللی  مانند تحرک پارلمان های جهان استفاده خواهیم کرد.

خجسته بااشاره به اقدام دولت ترامپ در تروریست خواند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را به خاطر شکست هایشان  در منطقه به ویژه در سوریه و عراق دانست .

در ادامه این دیدار
نجدة إسماعیل أنزور  نایب رییس مجلس سوریه گفت: سوریه امروز بعد از پایان جنگ سخت نظامی با تروریست ها و دشمنان خود وارد جنگ اقتصادی شده است .

وی با قدردانی از کمک های جمهوری اسلامی ایران به ملت و دولت سوریه در جریان بحران 9 ساله این کشور و جنگ با تروریستهای تکفیری ابراز امیدواری کرد که ایران در این مرحله نیز در کنار سوریه حضور داشته و حامی مردم و دولت این کشور باشد.

نایب رییس مجلس سوریه  سوریه در  پایان از حمایت های مقام معظم رهبری از ملت و دولت سوریه در سال های اخیر تشکر و قدردانی کرد.

حمیدرضا حاجی بابایی عضو دیگر گروه پارلمانی ایران در سفر به سوریه نیز در این دیدار پیوند بین ایران و سوریه را ناگسستنی و پایدار  خواند و گفت: امروز رهبر معظم انقلاب حامی ارتباط و پیوند میان ایران و سوریه هستند و این به منزله آن است که کل نظام جمهوری اسلامی ایران حامی و پشتیبان دولت و ملت سوریه است.

وی خاطر نشان کرد: حضور جوانان ایرانی در جنگ سوریه و مقابله آنان با تروریست ها ریشه در اعتقادات عمیق و روابط گسترده دو کشور است .

نماینده مردم همدان در مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود:  تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از سوی امریکا به خاطر حضور موفق سپاه  و شکست دادن تروریست ها در سوریه و عراق است و این اقدام امریکا باعث اتحاد بیشتر ملت ایران و افزایش محبوبیت سپاه شده است .

در این دیدار نمایندگان مجلس سوریه نیز در اظهاراتی خاطر نشان کردند که کشورهای فاقد فرهنگ و تاریخ همواره ملت های متمدن و دارای تاریخ را مورد هجمه قرار داده و قصد دارند تا فرهنگ و تمدن آنان را نابود کنند.

از نمایندگان مجلس سوریه  خاطر نشان کرد : ملت و دولت سوریه برای جوانان ایرانی که در این کشور با تروریست ها مبارزه کردند احترام خاصی قائل هستند و همه کشورهای مغرض باید بدانند که روابط بین ایران و سوریه بر خلاف تبلغات آنان در کمال احترام به حاکمیت های دو کشور است.
آخرین اخبار