كد مطلب: 34105
تاريخ انتشار: 25 فروردین 1398 ساعت 14:29

مافیای آب در کشور بیداد می‌کند/برای همیشه پرورش ماهی در سدها ممنوع شود

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس گفت: مافیای آب در کشور بیداد می‌کند و پرورش ماهی باعث شد تا آب سدها رهاسازی نشود، باید برای همیشه پرورش ماهی در سدها ممنوع شود.

نبی هزارجریبی در نشست علنی امروز (یکشنبه 25 فروردین) مجلس شورای اسلامی گفت: خواسته ما از دعوت وزرای جهاد کشاورزی، نیرو، راه و شهرسازی و کشور شناسایی مقصرین و برخورد با آنها است. کوتاهی و ضعف مدیریت آب منطقه‌ای گلستان باعث تشدید مشکلات شد و زمانی که اعلام شد سیل در حال رخ دادن است، ستاد مدیریت بحران عملکرد ضعیف داشت.

دریچه سد خراب بود و بعد از سال‌ها باز نمی‌شد

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه 300 هکتار از اراضی استان گلستان بر اثر سیل زیر آب رفته است، تصریح کرد: دریچه سد خراب بود و بعد از سال‌ها باز نمی‌شد که این موضوع نیز نشان از ضعف مدیریت مسئولین این حوزه دارد.

وی با بیان اینکه به عنوان وظیفه از تمامی وزرا طرح سوال می‌کنم، ادامه داد: راه آهن اینچه برون در شهر آق قلا احداث شده اما برای آن گذرگاه آب تعبیه نشده بود و قبل از دریافت مجوز تخریب راه‌آهن، آب وارد شهر شد که با انفجار راه‌آهن 90 درصد شهر نجات یافت.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه لایروبی لایه‌های 2 و 3 زه‌کش‌ها و کانال‌ها بر عهده وزارت جهاد کشاورزی است اما در این مسیر درخت‌هایی با عمر 15 سال وجود داشت که نشان از عدم لایروبی کانال‌ها دارد، اضافه کرد: باید سدهای بالادست زودتر احداث شوند تا سیلاب‌ها را مهار کنیم.

این نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه مافیای آب در کشور بیداد می‌کند و پرورش ماهی باعث شد تا آب سدها رهاسازی نشود، باید برای همیشه پرورش ماهی در سدها ممنوع شود، خاطر نشان کرد: در سال جاری باید استفاده از آب سدها برای کشاورزان گلستانی رایگان و مجوز کشت برنج با توجه به فراوانی آب داده شود؛ مدیران استان گلستان بیشتر بحران ساز بوده‌اند./

پایان پیام
آخرین اخبار