كد مطلب: 34095
تاريخ انتشار: 24 فروردین 1398 ساعت 13:45

تحریم سپاه تاثیری بر فروش نفت ایران ندارد

عضو کمیسیون انرژی مجلس معتقد است تحریم سپاه تاثیر مستقیمی بر فروش نفت ایران ندارد.

 


هدایت‌الله خادمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درخصوص سرنوشت قیمت نفت پس از ماجراجویی‌ها و دیوانگی‌های ترامپ همچون گنجاندن سپاه پاسداران در لیست گروه‌های تروریستی، گفت: تصمیم ترامپ، بسیار دیوانه‌وار بود چراکه نمی‌توان ارتش و نیروهای نظامی یک کشور را جزو تروریست دانست این در حالی است که ارتش آمریکا در اکثر جنگ‌های سراسر جهان حضور مستقیم داشته و اکنون نیز در جای جای جهان مستقر هستند.

نماینده مردم ایذه و باغملک در مجلس شورای اسلامی با ترسو خواندن اقتصاد، افزود: متاسفانه چنین اقداماتی سبب ناامنی اقتصاد خاورمیانه و افزایش قیمت کالاهای مختلف در کشورها خواهد شد، البته کشورهای تحت سلطه آمریکا همچون عربستان با افزایش تولید نفت درصدد جبران افزایش قیمت نفت برخواهند آمد.

کشورهایی که جزو اقتصاد نخست دنیا نیز هستند در پی این تصمیم آمریکا حتی متضرر خواهند شد

وی معتقد است در پی این تصمیم آمریکا حتی کشورهایی که جزو اقتصاد نخست دنیا هستند همچون چین و ژاپن نیز متضرر خواهند شد چرا نفتِ گران‌تر و تولید صنایع آن‌ها را گران‌تر خواهد کرد.

خادمی با اعتقاد به اینکه آمریکا هیچگاه مستقیم با ایران وارد جنگ نمی‌شود چراکه هزینه هنگفتی برای آن‌ها دارد اما اقتصاد ایران را نشانه رفته است، اضافه کرد: تحریم سپاه تاثیر مستقیمی بر نفت ایران ندارد اما بازار منطقه را ناامن می‌کند به همین دلیل کشورهای منطقه باید در کنار ایران باشند تا نه اقتصاد خودشان و نه اقتصاد کشورهای منطقه دچار آسیب شوند و دستیابی به این مهم نیازمند قدرت بخشیدن به دیپلماسی سیاسی و اقتصادی کشور است.
اگر سال‌های گذشته به جای پافشاری به خام فروشی، نفت به ده‌ها فرآورده با ارزش تبدیل شده بود امروز با هر اقدام آمریکا دچار مشکل نمی‌شدیم

عضو کمیسیون انرژی مجلس اظهار کرد: اگر سال‌های گذشته به جای پافشاری به خام فروشی، نفت به ده‌ها فرآورده با ارزش تبدیل شده بود امروز با هر اقدام آمریکا دچار مشکل نمی‌شدیم./

پایان پیام 
آخرین اخبار