كد مطلب: 34091
تاريخ انتشار: 24 فروردین 1398 ساعت 09:53

تکلیف مجلس به وزارت خارجه برای شکایت از آمریکا

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس، گفت: مجلس در طرح تقویت جایگاه سپاه در مقابل آمریکا، وزارت خارجه را مکلف به اعتراض نسبت به این اقدام از طریق سازمان ملل می‌کند.

 


محمدحسین فرهنگی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به طرح تقویت جایگاه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در مقابل آمریکا، گفت: در این طرح پیشنهاد شد تا دولت و وزارت امور خارجه از طریق مجامع بین‌المللی نسبت به تصمیم آمریکا اعتراض کنند، اینکه دولتی با نیروی مسلح رسمی کشور اینگونه رفتار کند خارج از قواعد بین المللی و حاکم بر کشور ما است.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در واقع ما وزارت خارجه را مکلف به اعتراض نسبت به این اقدام از طریق سازمان ملل و کنوانسیون‌هایی در این زمینه کردیم.

ترامپ برای تروریستی خواندن سپاه از کنگره اجازه ضمنی گرفته است

فرهنگی در توضیح فرایند قانونی تصمیم ترامپ در ایالات متحده آمریکا، گفت: رئیس جمهور آمریکا پیش از طرح این مسئله اجازه ضمنی از کنگره آمریکا گرفته است اما کاخ سفید تاکید دارد که موضوع را از طریق کنگره حتما پیگیری کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: رفتار نمایندگان و برخورد مقامات جمهوری اسلامی در دولت و مجلس پس از تروریستی خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی قطعا در نظر کنگره آمریکا و نظر سازمان‌های بین‌المللی تاثیرگذار خواهد بود.

پالرمو و CFT موضوع مستقل از تروریستی خواندن سپاه است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در مجلس شورای اسلامی، خاطرنشان کرد: این تصمیم آمریکا ارتباطی به لوایح پالرمو و CFT ندارد، بررسی و تعیین تکلیف این لوایح موضوع مستقلی است بنابراین بهتر است که این موارد را به یکدیگر ارتباط ندهیم./

پایان پیام
آخرین اخبار