كد مطلب: 34068
تاريخ انتشار: 17 فروردین 1398 ساعت 12:29

تلاش‌های وزیر صمت برای ساماندهی بازار خودرو بی نتیجه بود

عضو کمیسیون صنایع مجلس رفتار مدیران شرکت‌های خودروسازی را در برخورد با بحران‌های بازار متناقض و نامناسب دانست و گفت:کاهش هزینه‌های سربار و اصلاح رویه موجود در خودروسازی می‌تواند تا حدودی قیمت خودرو در بازار را کاهش دهد.

محمدحسین فرهنگی عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره مشکلات صنعت خودروسازی و راهکارهای لازم برای رفع این مشکلات، گفت: ترخیص قطعات و لوازم یدکی رسوب شده در گمرک در افزایش تولید خودروسازان اثرگذار است و این افزایش تولید، بازار خودرو را تا حدودی سامان می‌دهد چرا که عرضه بیشتر شده و  تقاضای بازار را پوشش داده می‌شود.
خط تولید خودرو

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس شورای اسلامی با اشاره به راهکارهای مورد نیاز برای ساماندهی بازار خودرو، افزود: کاهش هزینه‌های سربار، اصلاح رویه موجود در خودروسازی که باعث باعث هزینه‌های بسیار است می‌تواند تا حدودی در کنترل و کاهش قیمت چهارچرخ‌ها موثر باشد.

در صورتی که خودروسازان هزینه سربار را کاهش دهند، میزان تولید را افزایش دهند و بیشتر بر توان داخلی تکیه کنند تا این‌که چشم امید به خارج از کشور داشته باشند مشکلات و دست اندازهای موجود تا حدودی رفع می‌شود

حل مشکلات صنعت خودروسازی در گرو به کارگیری بسته کامل از سیاست‌های متنوع است

وی حل مشکلات صنعت خودروسازی را در گروی به کارگیری بسته‌ای کامل از سیاست های متنوع دانست و  اظهار کرد: در صورتی که خودروسازان هزینه سربار را کاهش و میزان تولید را افزایش دهند و بیشتر بر توان داخلی تکیه کنند تا این‌که چشم امید به خارج از کشور داشته باشند مشکلات و دست اندازهای موجود تا حدودی رفع می‌شود.

عضو هیات رییسه کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی تاکید کرد: در صورتی که برخی رویه‌ها  در خودروسازی اصلاح شود قیمت خودرو کاهش پیدا می‌کند.

این نماینده مردم در مجلس دهم در پاسخ به اینکه به نظر شما مدیران خودروسازی عملکرد خوبی در برخورد با بحران های این حوزه داشتند، خاطرنشان کرد: رفتارها متناقض و نامناسب بود.

تلاش‌های وزیر صمت برای ساماندهی بازار خودرو بی نتیجه بود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: اگر چه مدیران خودروسازی و وزیر صنعت، معدن و تجارت تلاش‌هایی برای ساماندهی بازار خودرو انجام دادند اما این تلاش‌ها سرانجامی نداشت./

پایان پیام
آخرین اخبار