كد مطلب: 34058
تاريخ انتشار: 17 فروردین 1398 ساعت 10:24

درآمد ۲۰ میلیارد دلاری امارات از صنعت بانکرینگ؛ فروش مستقیم سوخت راه‌کار مقابله با تحریم ها

رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت: صنعت بانکرینگ راه کار مناسبی برای مقابله با تحریم ها است و کشور می تواند از طریق فروش مستقیم سوخت به کشتی های تجاری، به درآمد بسیار بالایی دست یابد.

 


محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اهمیت توسعه صنعت بانکرینگ در کشور، گفت: متأسفانه با وجود ظرفیت های بالا کشور در حوزه بانکرینگ، این بخش مورد توجه قرار گرفته نشده است، در شرایط کنونی کشوری مانند امارات سالانه 20 میلیارد دلار از این محل درآمد دارد.
بندر امام خمینی

صنعت بانکرینگ راه کار مناسبی برای مقابله با تحریم ها

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: صنعت بانکرینگ راه کار مناسبی برای مقابله با تحریم ها است و کشور می تواند از طریق فروش مستقیم سوخت به کشتی های تجاری، به درآمد بسیار بالایی دست بیابد، همان طور که درآمد کنونی امارات از بانکرینگ به میزان بودجه عمرانی کشور است.

تنها از 20 درصد ظرفیت بنادر کشور استفاده شده است

وی تصریح کرد: ایران در جنوب کشور 11 بندر اصلی دارد که می توان از این مناطق، برای توسعه صنعت بانکرینگ استفاده کرد. اما در شرایط کنونی فقط از 20 درصد ظرفیت بنادر استفاده می‌شود.

اتصال به دریای خزر و خلیج فارس و آبهای آزاد و همچنین پوشش 400 میلیونی جمعیت در پس‌کرانه بنادر و کشورهای دیگر، از مزیت های کشورمان است که باید از آن به درستی بهره برد

این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: اتصال به دریای خزر و خلیج فارس و آبهای آزاد و همچنین پوشش 400 میلیونی جمعیت در پس‌کرانه بنادر و کشورهای دیگر، از مزیت های کشورمان است که باید از آن به درستی بهره برد.

ایران در مسیر 5 کریدور بین‌المللی؛ ارائه خدمات مهندسی و سوخت به کشتی‌های در حال تردد

رئیس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه ایران در مسیر 5 کریدور بین‌المللی و از این منظر جزو 5 کشور اول دنیا است، افزود: حدود 50 درصد کل ذخایر نفتی دنیا از تنگه هرمز عبور می‌کند، از این رو ما می توانیم به کشتی های در حال تردد خدمات مهندسی و سوخت ارائه کنیم./

پایان پیام
آخرین اخبار