كد مطلب: 34051
تاريخ انتشار: 25 اسفند 1397 ساعت 09:37

تمرکززدایی و افزایش اختیارات استان ها موجب توسعه یکسان در کشور می‌‌شود

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس اعتقاد دارد تمرکززدایی و افزایش اختیارات استانها در عرصه های مختلف باید مطابق مولفه های آمایش سرزمین انجام شود تا شاهد توسعه یکسان در کشور باشیم.

 


احد آزادی‌خواه در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،  در رابطه با ضرورت تمرکززدایی و افزایش اختیار استانها در امور مختلف، گفت: باید اذعان کرد تا زمانی که همه تصمیم گیری ها در پایتخت انجام می شود، شاهد فاصله معنادار در کشور هستیم.

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع برخی از موضوعات کلان هستند که ضرورت ایجاب می کند در سطح کلان کشور در مورد آنها تصمیم گیری شود اما برخی از موضوعات هستند که بررسی آنها در تهران به معنای وقت تلف کردن و درگیر امور پیچیده اداری شدن است که چنین موضوعی خلاف مولفه های پیشرفت در دنیا محسوب می شود.

وی با اشاره به اینکه تمرکز اختیارات در کشور موجب جلوگیری از رشد و توسعه متوازن می شود، ادامه داد: در واقع می توان گفت که وزارتخانه ها باید در یکجا تجمیع باشد اما اختیارات باید در سطح شورای برنامه ریزی استانها و طبق چارچوب قانونی تفویض شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم در رابطه با دلایل عدم تحقق تمرکززدایی و افزایش اختیار استانها در امور مختلف طی سال های گذشته، تصریح کرد: به نظر می رسد برخی از مسئولان نمی خواهند با افزایش اختیارات استانها فقط ژست مدیریتی به خود بگیرند و از چنین موضوعی هراس دارند لذا تاکنون شاهد عدم تحقق تمرکززدایی بوده ایم.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم موضوع تمرکززدایی و افزایش اختیار استانها در عرصه های مختلف مطابق مولفه های آمایش سرزمین انجام شود تا شاهد توسعه یکسان و البته جلوگیری از رانت باشیم./

پایان پیام
آخرین اخبار