كد مطلب: 34027
تاريخ انتشار: 19 اسفند 1397 ساعت 10:37

عدم توجه به حفظ لسان و حرمت زبان از ابتلائات بشر در روزگار ماست

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حفظ زبان و پوشیدن چشم عناصر صیانت بخش شخصیت و هویت انسان بوده که کلید توفیقات اهل معنا در ماه رجب است، گفت: از ابتلائات بشر در روزگار ما، عدم توجه به حفظ لسان و حرمت زبان است.

دکتر علی لاریجانی در نشست علنی امروز (یکشنبه، 19 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در نطق پیش از دستور خود ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت امام هادی (ع) به مردم شریف ایران گفت: حلول ماه رجب که ماه خدا، ماه استغفار و ماه ورود به قرب الهی است، را به تمامی نمایندگان و مردم عزیز ایران تبریک عرض می کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه از رسول اکرم (ص) نقل است که فرمود خداوند در آسمان هفتم فرشته ای را منصوب کرد که به او داعی گویند که زمانی که ماه رجب فرا رسد این فرشته از آغاز شب تا صبح ندا سر دهد خوشا به حال ذاکران یادآوران خدا و خوشا به حال مطیعان، افزود: خداوند می فرماید انا جلیس من جالسنی، یعنی من هم نشین کسی هستم که هم نشین من است و مطیع من اطاعنی و من مطیع کسی هستم که مطیع من است و بخشنده کسی هستم که تقاضای بخشش کند و این ماه، ماه من، بنده، بنده من و رحمت، رحمت من است پس هرکس من را در این ماه بخواند اجابتش می کنم و هرکس از من چیزی طلب کند به او عطا کنم و هرکس از من طلب هدایت کند او را هدایت می کنم.

ریسمان وصول به حق در ید بندگان خداست

وی ادامه داد: خداوند می فرماید هذَا الشَّهرَ حَبلاً بَینی و بَینَ عِبادی یعنی این ماه را ریسمانی بین خود و بندگانم قرار دادم و سپس می فرماید فَمَنِ اعتَصَمَ بِهِ وَصَلَ الیَّ پس هرکس به آن چنگ زند به من رسد که در این حدیث نورانی عظمت این ماه را به خوبی نشان داده شده است.

دکترلاریجانی با بیان اینکه ریسمان وصول به حق در ید بندگان خداست که معرفت یابند و طی طریق کنند، اظهار داشت: خداوند وعده داده است که هرکس به آن تمسک جوید به حق رسد و کمالی بالاتر از این امر نیست.

آثار عدم حفظ لسان افول شخصیت فرد و بهم ریختگی روابط اجتماعی است

وی با اشاره به اینکه رسول اکرم (ص) در آغاز ماه رجب دعای اللَّهُمَّ بَارِکْ لَنَا فِی رَجَبٍ وَ شَعْبَانَ قرائت می کرد یعنی خدایا ماه رجب و شعبان را بر من مبارک گردان، افزود: رسول الله (ص) می فرمودند خدایا ما را به ماه رمضان برسان و بر روزه داری و شب خیزی، حفظ زبان و پوشیدن چشم یاری ده و بهره ما را از آن فقط گرسنگی و تشنگی قرار مده.

رئیس نهاد قانونگذاری کشورمان با بیان اینکه حفظ زبان و پوشیدن چشم عناصر صیانت بخش شخصیت و هویت انسان بوده که کلید توفیقات اهل معنا در ماه رجب است، ادامه داد: از ابتلائات بشر در روزگار ما، عدم توجه به حفظ لسان و حرمت زبان است که آثار آن افول شخصیت فرد و بهم ریختگی روابط اجتماعی است مخصوصا که در آن اهانتی به مسلمانی باشد که در حدیث قدسی از رسول الله (ص) نقل است که فرمود خداوند می فرماید هرکس به دوستان من اهانت کند به جنگ با من برخواسته است و این دعای رسول الله (ص) رجبیون را در کنار بیداری شب به رعایت حقوق مهمی اشاره کرده که امید است راهنمای تمام مسلمانان قرار گیرد.

دکترلاریجانی در پایان با قرائت شعری تصریح کرد: بعد از این دست من و دامن آن سرو بلند، خاصه اکنون که صبا مژده فروردین داد./

پایان پیام
آخرین اخبار