كد مطلب: 34020
تاريخ انتشار: 19 اسفند 1397 ساعت 10:21

تغییر در تبصره بخشودگی سود مرکب وام‌ها در کمیته ویژه کمیسیون تلفیق

رئیس مجلس شورای اسلامی توضیح داد: اصلاح تبصره بخشودگی سود مرکب وام‌ها در کمیته ویژه کمیسیون تلفیق انجام شد.

 نادر قاضی پور در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 19 اسفندماه( مجلس شورای اسلامی در تذکری به رویه بررسی نظر شورای نگهبان برای لایحه بودجه 98 گفت: سیدامیرحسین قاضی زاده هاشمی  با استناد به کدام قانون با یک یادداشت رئیس کمیسیون تلفیق بودجه رقم 30 میلیارد ریال را به 50 میلیارد ریال در بودجه سال 98 تغییر می‌دهد.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نمایندگی قائل به شخص است و اختیاراتمان را به شخص دیگری نداده‌ایم، در نسخه چاپی گزارش کمیسیون تلفیق بودجه 98 عدد 30 میلیارد ریال وجود دارد، حتی اعضای کمیسیون هم می‌گویند برای تغییر این رقم رأی‌گیری صورت نگرفته است.

وی گفت: آقای رئیس ما را تهدید می‌کند که زمان زیادی برای بررسی لایحه بودجه باید بگذاریم، ما که بچه نیستیم که قهر کنیم، اگر لازم باشد تا عید می‌مانیم تا قانون بودجه آشکار تصویب شود.

دکتر علی لاریجانی در پاسخ به این تذکر گفت: ایراد شورای نگهبان به رقم 20 میلیارد ریال به این جهت بود که تبعیض‌آمیز می‌شد، تبصره  (16) برای بخشودگی سود مرکب کسانی است که شما هم آقای قاضی‌پور به دنبال آن بودید.

وی ادامه داد: بر اساس توضیحات کمیسیون موضوع این تبصره را در کارگروهی که آقای بحرینی مسئول آن بوده پیگیری کرده و با این تغییر ایراد شورای نگهبان نیز حل شده است./

پایان پیام
آخرین اخبار