كد مطلب: 34018
تاريخ انتشار: 18 اسفند 1397 ساعت 12:06

عزمی در دولت برای مبارزه با سرقت آثارعلمی وجود ندارد

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با انتقاد از عملکرد دولت در زمینه برخورد با سارقان آثار علمی گفت: مجلس بر روند مبارزه با سرقت آثارعلمی نظارت و کنترل دقیق دارد.

 


سید حمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به فعالیت برخی از افراد سودجو در تهیه و عرضه آثاری از قبیل رساله، پایان‌نامه، مقاله، طرح پژوهشی در کشور گفت: در خصوص مبارزه با سرقت علمی، قانون آن در مجلس به تصویب رسید و برای اجرا شدن به دولت ابلاغ شد که انتظار می رود که دولت در اجرای آن کوتاهی نکند.
حمایت میرزاده

عزمی در دولت برای مبارزه با سرقت آثارعلمی وجود ندارد

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: متاسفانه مبارزه با سرقت علمی نباید تنها در حرف صورت بگیرد؛ چراکه با مشاهده وضعیت حاضر در دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی در کشور، مبارزه ای با سرقت علمی صورت نگرفته ؛ طوری که به نظر می رسد دولت اراده برای آن ندارد.

نماینده مردم گرمی در مجلس افزود: آگهی نوشتن مقاله علمی و پژوهشی و هم چنین نگارش پایان نامه ورساله و هم چنین اقدام برخی از دانشجویان به استفاده از این روش نادرست، چهره بسیار زشتی را از آموزش عالی در کشور نمایان ساخته که باید در وهله اول با این روش غلط مبارزه کرد.

لزوم کنترل وزارت علوم و اساتید دانشگاهی بر مراحل نگارش پایان نامه و مقالات

وی تاکید کرد: وزارت علوم و اساتید دانشگاهی باید دانشجویان را در تمامی مراحل نوشتن مقالات علمی و نگارش پایان نامه مورد نظارت و کنترل قرار دهند تا هیچ دانشجویی به خود اجازه سرقت علمی و کپی برداری را ندهد که این نظارت می تواند چاره اندیش باشد و علاوه بر بستن کاسبی برخی از افراد سودجو، باعث پیشرفت علمی خواهد شد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: آنچه به نظر می رود، عزمی در دولت برای مبارزه با سرقت علمی وجود ندارد که مجلس در این موضوع بسیار مصرانه پیگیری خواهد کرد و کمیسیون آموزش مجلس به طور تخصصی ، وضعیت مبارزه با سرقت علمی را تحت نظارت قرار داده است./

پایان پیام
آخرین اخبار