كد مطلب: 34010
تاريخ انتشار: 15 اسفند 1397 ساعت 16:29

رای عمومی مردم بریتانیا بازگشت به اتحادیه اروپا را می پذیرد/ انگلیس هم پیمان ناسازگار اتحادیه اروپا

عضو شورای مرکزی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس گفت:اتحادیه اروپا دلش نمی‌خواست انگلیس واقعا برود؛اما انگلیس هم پیمان ناسازگاری در تمام مراحلی که در اتحادیه اروپا حضور داشت،بود.

 


عزت الله یوسفیان ملا در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به موضوع برگزیت و خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا گفت:الان مساله و مشکل برگزیت این است که هر دو جریان حزبی  چه حزب کارگر و چه حزب محافظه کار، هر دو حزب واقعاً حالت منگی و بلاتکلیفی دارند.

نماینده مردم آمل و لاریجان درمجلس شورای اسلامی افزود:یک حزب از برگزیت حمایت کرد و  حزب خانم می موافق با آن نبود؛ولی هردوی آن‌ها به این نتیجه رسیدند که رای عمومی الآن ورود به اتحادیه اروپا را می پذیرد؛لذا اتحادیه اروپا هم نه‌تنها در مسیر اشتیاق نشان نمی دهد؛بلکه حتی در انجام این جدایی رغبت بیشتری نشان می دهد،چراکه نمی خواهد انگلیس بیاید از این جریان استفاده کند.

اتحادیه اروپا اهمیت اقتصادی انگلیس را می‌داند

وی با اشاره به ناسازگاری انگلستان با اتحادیه اروپا ،تاکید کرد:اتحادیه اروپا دلش نمی‌خواست انگلیس واقعا برود؛اما انگلیس هم پیمان ناسازگاری در تمام مراحلی که در اتحادیه اروپا حضور داشت؛بود،اتحادیه اروپا اهمیت اقتصادی انگلیس را می‌داند.

یوسفیان ملا با برشمردن 3 کشور مطرح در اتحادیه اروپا ادامه داد:سه کشور انگلیس،آلمان و فرانسه  مقتدر که نقش مهمی در اتحادیه اروپا دارند و بقیه ۲۷ کشور اتحادیه اروپا خیلی نقش تأثیرگذار و قدرت اقتصادی ندارند؛انگلیس هم از نظر اقتصادی  برای اتحادیه اروپا مفید بود،اما با اتحادیه اروپا همراهی نمی کرد،بطور مثال همین که واحد پول یورو را انگلیس نپذیرفت و این مسئله بسیار مهمی بود؛تنها چیزی عضو بودن انگلیس در اتحادیه اروپا را نشان می داد؛ویزای شینگن بود.

اتحادیه اروپا قلبا دلش می خواست انگلیس در اتحادیه حضور داشته باشد

عضوکمیسیون برنامه،بودجه و محاسبات مجلس مطرح کرد:اتحادیه اروپا قلبا دلش می خواست انگلیس در اتحادیه حضور داشته باشد؛اما نمی خواهد انگلیس زیاده‌خواهی‌ کند.

این نماینده مردم درمجلس دهم با اشاره به امیدواری مردم انگلیس به پیوستن به اتحادیه اروپا،خاطرنشان کرد:این امید در اتحادیه اروپا و در بین مردم انگلیس وجود دارد و همه مطمئن هستند که اگر از مردم بار دیگر سوال بشود،قطعاً مردم به پیوستن به اتحادیه اروپا رای خواهند داد؛حالا اگر این دولت ترزا می بماند و یا اگرهم برود و دولت مخالف روی کار بیاید؛یک بار باید به آرای عمومی مراجعه کنند.

وی با اشره به ماندن یا نماندن خانم می در قدرت،ادامه داد:حضور ترزا می در جایگاه نخست وزیری انگلیس بستگی دارد به اینکه بتواند پیش‌دستی کرده و خودش طراح این  مسئله باشد و حزب مقابل کم کم این کار را انجام می دهند وصحبت‌هایی که می کنند نشان می دهد که موجبات رای گیری برای بازگشت انگلیس به اتحادیه اروپا را فراهم می کنند.

عضوشورای مرکزی فراکسیون مستقلین ولایی مجلس خانم می دوبار از خطر قطعی جست؛ یکی آن انتخابات تاثیرگذار بود که خیلی رای وی پایین آمد و کرسی ها را از دست داد و موضوع دیگر هم  برگزیت بود،که نزدیک بود منجر به سقوط ترزا می شود؛وی دیگر ریسک نمی کند و از آن می ترسد. اما اگر این موضوع دربین مردم رای گیری شود مطمئن باشید ، انگلیس در اتحادیه اروپا می ماند.

به گزارشخانه ملت؛ "ترزا می" نخست وزیر انگلیس به پرداخت ۱.۶ میلیارد پوند رشوه به قانونگذاران مناطق محروم در پارلمان این کشور برای تصویب توافق خروج لندن از اتحادیه اروپا موسوم به "برگزیت" متهم شد.دولت کنونی انگلیس در این خصوص مدعی است این کمک‌ها به منظور تقویت بنیادهای اقتصادی، آبادانی، اشتغال‌زایی و آموزش هستند؛در حالی که منتقدان، ترزا می را به تلاش برای کسب حمایت نمایندگانی که در رأی گیری ماه گذشته به پیش نویس توافقنامه برگزیت رأی مخالف دادند متهم می‌کنند.

گفتنی است، نخست‌وزیر انگلیس در صدد است تا برای دومین بار پیش نویس توافق برگزیت را در ۱۲ مارس سال جاری میلادی (۲۱ اسفند) در پارلمان این کشور به رأی بگذارد./

پایان پیام
آخرین اخبار