كد مطلب: 33997
تاريخ انتشار: 13 اسفند 1397 ساعت 09:13

دوستان وزارت امور خارجه کمی سلیقه هم خوب است!

منصور حقیقت پور مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی از وزارت امورخارجه کشورمان برای زمان دعوت از نخست وزیر ارمنستان برای سفر به ایران در سالروز قتل عام مردم خوجالی آذربایجان انتقاد کرد و این کار را نشان از بی توجهی به توسعه همکاری با همسایگان دانست.

منصور حقیقت پور مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی طی پیامی از وزارت امور خارجه کشورمان برای زمان دعوت از نخست وزیر ارمنستان برای سفر به ایران در سالروز قتل عام مردم خوجالی آذربایجان انتقاد کرد و این دعوت در زمان نامناسب را ناشی از کم سلیقگی و عدم توجه به مناسبات روابط با همسایگان دانست.

متن این پیام به شرح ذیل است.

کمی سلیقه خوب است

دوستان عزیز وزارت امور خارجه و مجریان سیاست خارجی ایران

واقف هستیم توسعه روابط با کشور های همسایه از اولویت های جمهوری اسلامی ایران است و در این مسیر هر چه کوشا باشید تلاشتان قابل تقدیر است.

در این خصوص شایسته است توسعه همکاری با یک کشور توام با رعایت ملاحظات مربوط به آن حوزه می باشد.

بعضا فی مابین دو کشور همسایه روابط تیره است عقل و منطق حکم می کند وجه نظر مردم را در توسعه روابط خودمان لحاظ نماییم.

بطور مثل دو کشور ارمنستان و آذربایجان به دلیل غصب قره باغ توسط ارامنه دارای روابط تیره ای هستند از سوی دیگر عقل حکم می کند ما روابط خود را بر پایه توسعه منافع ملی با هر دو کشور برقرار نماییم به نظر می رسد کارشناسانی که در وزارت خارجه نشسته اند و دارای بلوغ سیاسی هم الحمد الله هستند قدری سلیقه هم داشته باشند اگر قرار است نخست وزیر منتخب آمریکا در ارمنستان به ایران سفر کند چرا باید در سالروز قتل عام مردم مظلوم خوجالی توسط ارامنه به ایران سفر کند که مردم آذربایجان در سالروز این قتل عام سیاه پوش و ماتم زده اند آیا در طول سال روز مناسب دیگری برای سفر ایشان یافت نمی شد؟!

البته واقف هستیم که در گذشته نیز لابی ارامنه در وزارت خارجه ایران از این دست گلها زیاد به آب داده است. قرار نیست در روز قتل عام مردم مظلوم خوجالی توسط ارامنه ما برای نخست وزیر آمریکایی ارمنستان پپسی خنک باز کنیم تا جرات کند در ورزشگاه آرارات در جمع ارامنه تهرانی اشغال نا حق قره باغ را به عنوان حق ارمنستان مطرح کند و بگوید قره باغ جز سرزمین ارمنستان است که ادعایی نادرست و نابجاست و قطعا دنیا گواهی می دهد قره باغ خاک اسلام و آذربایجان است و توسط مسلمانان آذربایجان آزاد سازی خواهد شد.

دوستان وزارت خارجه قدری سلیقه هم در وزارت خارجه خوب است.
منصور حقیقت پور 11 اسفند 97
آخرین اخبار