كد مطلب: 33985
تاريخ انتشار: 12 اسفند 1397 ساعت 13:09

قاضی‌پور: محدودیت کاندیداتوری نمایندگان برای حذف شخص خاصی است/دکتر لاریجانی: مخالف مطرح شدن پیشنهاد محدودیت کاندیداتوری نبودم

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر قاضی پور گفت: آقای تابش اعلام کرد که قصد دارد پیشنهادی مبنی بر محدودیت کاندیداتوری نمایندگان مطرح کند و بنده نیز مخالف نبودم. پیشنهاد مطرح شده حُسنی نیز دارد و افرادی که مدتی در مجلس حضور داشتند استراحت می‌کنند.

نادر قاضی پور در نشست علنی امروز (یکشنبه، 12 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی، در جریان بررسی طرح اصلاح موادی از قانون انتخابات مجلس شورای اسلامی در تذکری شفاهی گفت: پیشنهادی که در خصوص ممنوعیت کاندیداتوری 4 دوره متوالی نمایندگان مطرح و تصویب شد، صرفاً برای حذف فرد خاصی است تا به مجلس راه نیابد و ریاست مجلس به دست او نیفتند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حذف حزب و افراد شاخص به ضرر نظام است، به احتمال زیاد در شورای نگهبان با این پیشنهاد موافقت نمی‌شود. نباید نخبه‌کشی کنیم، نظام به مغزها و افراد شاخص که در عرصه سیاست زحمات زیادی کشیده‌اند نیاز دارد؛ نخبه‌کشی خواست آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

دکتر علی لاریجانی در پاسخ به این تذکر گفت: تصور شما درست نیست، آقای تابش اعلام کرد که قصد دارد چنین پیشنهادی را مطرح کند، من نیز مخالف نبودم. پیشنهاد مطرح شده حسنی نیز دارد و افرادی که مدتی در مجلس حضور داشتند استراحت می‌کنند./

پایان پیام
آخرین اخبار