كد مطلب: 33977
تاريخ انتشار: 11 اسفند 1397 ساعت 09:29

ظریف یکشنبه در فراکسیون مستقلین ولایی

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس گفت: ظریف بعد از بازگشت به وزارت خارجه، اولین حضورش در مجلس، به عنوان میهمان فراکسیون مستقلین ولایی است.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، از دعوت محمد جواد ظریف به جلسه فراکسیون مستقلین ولایی مجلس خبر داد و گفت: اگر یکشنبه هفته آینده جلسه مجلس شورای اسلامی برگزار شود، آقای ظریف میهمان فراکسیون مستقلین ولایی خواهد بود.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بعد از استعفای آقای ظریف، فراکسیون مستقلین ولایی در کنار مطالبه و خواست مردم تلاش بسیار زیادی را انجام داد تا بتواند آقای ظریف را مجددا به صحنه بازگرداند، بیان کرد: این به صحنه بازگرداندن، برخلاف روش دلواپسان است؛ زیرا دلواپسان گفتند آقای ظریف به صحنه بازگردد اما هدف دیگری دارند.

وی با بیان اینکه آقای ظریف نفر دومی برایش نیست، افزود: اکنون با توجه به شرایط بین‌المللی و داخلی، نیاز به حضور آقای ظریف در وزارت خارجه بیش از پیش احساس می‌شود.

جعفرزاده ایمن‌آبادی با توجه به هدف فراکسیون مستقلین ولایی برای بازگرداندن ظریف، ادامه داد: نمی‌خواستیم باب استعفا دادن‌ها در دولت گسترش پیدا کند و دومینویی که طراحی کرده بودند، ادامه پیدا کند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اهداف برگزاری نشست مشترک فراکسیون مستقلین ولایی با محمدجواد ظریف، گفت: ایجاد هماهنگی بیشتر، کمک به وزارت خارجه و استماع نظرات وزیر امور خارجه از جمله اهداف نشست با وزیر امور خارجه است.

هیچ کس مانند ظریف نمی‌تواند انتظارات ملت برای کاهش تنش‌های بین‌المللی را محقق سازد

وی افزود: اکنون کاهش تنش‌های بین‌المللی و منطقه‌ای یک مطالبه عمومی ملت است، همچنین  هیچ کس مانند آقای ظریف نمی‌تواند این کار را انجام دهد.

جعفرزاده ایمن آبادی اظهار داشت: کم لطفی‌هایی که به ایشان در داخل و خارج از مجلس شده باعث شده قدری وزیر امور خارجه متاثر شود، می‌خواهیم با ظریف جهت هم افزایی مجلس، دولت و وزارت خارجه همفکری کنیم.

فراکسیون مستقلین ولایی تلاش بسیار زیادی برای بازگرداندن ظریف انجام داد

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی با بیان اینکه اعضای فراکسیون تلاش بسیار خوبی در پشت پرده  برای برگرداندن آقای ظریف انجام داد، بیان کرد: آقای ظریف بعد از بازگشت به وزارت خارجه، اولین حضورش در مجلس، به عنوان میهمان فراکسیون مستقلین ولایی است.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: همچنین به نقل از آقای ظریف گفته‌اند به دلیل ابراز لطف اعضای فراکسیون مستقلین ولایی، وزیر امور خارجه تمایل دارد ابتدا در فراکسیون مستقلین ولایی حضور یابد./

پایان پیام
آخرین اخبار