كد مطلب: 33966
تاريخ انتشار: 11 اسفند 1397 ساعت 09:21

سفارتخانه‌های ایران ابزار مقابله با هجمه بیگانگان را ندارند

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه دولت باید خلاءهای وزارت خارجه را رفع کند، گفت: سفارتخانه‌های ایران در خارج از کشور ابزار مقابله با هجمه بیگانگان علیه جمهوری اسلامی را ندارند.

 


محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به جایگاه وزارت امور خارجه به عنوان وزارتخانه مهم و تاثیرگذار کشور، گفت: در شرایط خاص تحریمی که سفارتخانه‌های وزارت خارجه و خزانه‌داری آمریکا، اتحادیه اروپا، سعودی‌ها و سایر کشورها به صورت دائم علیه جمهوری اسلامی ایران فعالیت می‌کنند ما با کمبود بودجه در این حوزه مواجهیم.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: متاسفانه وزارت امور خارجه برای مقابله با این حجم از اقدامات با کمبود منابع دست و پنجه نرم می‌کند، از سوی دیگر وزارت امور خارجه با مسائلی در حوزه بین‌الملل و منطقه‌ای روبه رو است. در حوزه مسائل منطقه‌ای و در کشورهایی چون عراق و سوریه نهادهای دیگر جز وزارت امور خارجه به صورت مستقیم تاثیرگذار هستند.

وی افزود: وزارت امور خارجه به دلایلی نمی‌تواند به صورت مستقیم به موضوعات این کشورهای منطقه‌ای ورود پیدا کند، با این حال آقای ظریف بارها در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس قسم یاد کردند که با سردار قاسم سلیمانی هماهنگی، دوستی و برادری دارند.

جمالی نوبندگانی یادآور شد: با این حال و با پذیرش این سیستم در روابط خارجی دولت باید خلاء‌های وزارت امور خارجه را رفع کند، مجلس هم در این خصوص حاضر به انجام هر کمکی است، سفارتخانه‌های ما در خارج از کشور ابزار کافی برای مقابله با هجمه‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران را ندارد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: دولت باید به وزارت امور خارجه کمک کند تا جایگاه خود در حوزه دیپلماسی را ارتقاء دهد، وزارت امور خارجه سکان دار دیپلماسی نظام جمهوری اسلامی ایران است بنابراین شأن و جایگاه آن باید حفظ شود./

پایان پیام
آخرین اخبار