كد مطلب: 33910
تاريخ انتشار: 3 اسفند 1397 ساعت 15:50

کاهش ۲۵ درصدی قیمت مسکن با تصویب لایحه اصلاح قانون ساخت و ساز

رئیس کمیسیون عمران مجلس از کاهش ۲۵ درصدی قیمت مسکن با تصویب لایحه اصلاح قانون ساخت و ساز خبر داد.

محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس با انتقاد از افزایش قیمت مسکن در کشور، گفت: ایران جزء معدود کشورهایی است که در آن قیمت مسکن نسبت به میزان درآمد بسیار بالا است.


سبد درآمدی خانوارها با میزان افزایش قیمت مسکن هیچ تناسبی ندارد

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز یکی از دغدغه های اصلی خانوارها عدم توانایی مالی برای خرید مسکن جدید است، زیرا در شرایط کنونی سبد درآمدی خانوارها با میزان افزایش قیمت مسکن هیچ تناسبی ندارد.

در شرایط کنونی راه کار اصلی برای کاهش قیمت مسکن، کاهش هزینه های تمام شده برای ساخت مسکن است، از این رو باید تلاش ویژه ای برای ارائه مشوق های لازم جهت کاهش قیمت ارائه شود

وی افزود: در شرایط کنونی راه کار اصلی برای کاهش قیمت مسکن، کاهش هزینه های تمام شده برای ساخت مسکن است، از این رو باید تلاش ویژه ای برای ارائه مشوق های لازم جهت کاهش قیمت ارائه شود.

کنترل قیمت زمین یکی از مولفه های اصلی برای کاهش قیمت تمام شده مسکن

وی گفت: یکی از مولفه های اصلی برای کاهش قیمت تمام شده مسکن، کنترل قیمت زمین است، بنابراین باید راه کار دقیقی برای پایین آوردن قیمت زمین اندیشیده شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: مالیات ها و عوارض مسکن یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت ساختمان است، از این رو برای کاهش قیمت نهایی مسکن باید ساختار این بخش به ویژه مسئله اخذ مالیات اصلاح شود.

کاهش مالیات و عوارض مبتنی بر مسکن با تصویب لایحه اصلاح قانون ساخت و ساز

وی تصریح کرد: البته کمیسیون عمران مجلس در شرایط کنونی لایحه اصلاح قانون ساخت و ساز را در دستورکار دارد که بر اساس آن میزان مالیات و عوارض مبتنی بر مسکن کاهش خواهد یافت.

کاهش 25 درصدی قیمت مسکن با تصویب لایحه اصلاح قانون ساخت و ساز

رئیس کمیسیون عمران مجلس، با بیان اینکه با تصویب لایحه اصلاح قانون ساخت و ساز، قیمت مسکن 25 درصد کاهش خواهد یافت، گفت: البته لازمه تحقق این مسئله اجرای درست قانون توسط متولیان این حوزه است.
آخرین اخبار