كد مطلب: 33846
تاريخ انتشار: 23 بهمن 1397 ساعت 12:06

بوروکراسی دشوار دریافت وام کمر تولید کننده را می‌شکند

عضوفراکسیون تولید و اشتغال مجلس با بیان اینکه بوروکراسی اخد وام کمر تولید کننده را می شکند،گفت:فرصتهای اشتغال برای فارغ التحصیلان نیازمند اختصاص تسهیلات و تسهیل در صدور مجوز کسب و کار است.

سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت ایجاد بسترهای اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی،گفت: بودجه و بسترسازی برای ورود فارغ التحصیلان دانشگاهی به حوزه اشتغال نیازمند ترسیم برنامه ریزی  چند مرحله ای است تا بتوان  فارغ التحصیلان دانشگاهی را پس از فارغ التحصیلی وارد چرخه بازار کار کرد.

بسترسازی فرصتهای اشتغال بدون ارائه تسهیلات بانکی در حوزه اشتغال میسر نیست

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه مجوزهای مرتبط با رشته های تحصیلی فارغ التحصیلان دانشگاهی صادر شود تا کارآفرینی در میان فارغ التحصیلان  بسترسازی شود تصریح کرد: بسترسازی فرصتهای اشتغال بدون  ارائه تسهیلات بانکی در  حوزه اشتغال میسر نیست.

 لزوم تخصیص تعرفه دولتی  برای فارغ التحصیلان دانشگاهی

 وی ادامه داد: خدمات دولتی  می بایست با تعرفه دولتی  برای  فارغ التحصیلان دانشگاهی در نظر گرفته شود تا بتوان چرخه  تولید را با محور های استانداد به چرخش درآورد اما متاسفانه برای  اخذ وام  کمر  تولید کنند در بوروکراسی اداری می شکند و مشخص است که  با این اوصاف  تولید کننده وسط  راه مسیر اخذ وام را رها می کند.

بستر اشتغال فارغ التحصیلان روی هوا  ایجاد نمی شود

عضو فراکسیون تولیدو اشتعال مجلس با بیان اینکه بستر های اشتغال فارغ التحصیلان روی هوا  ایجاد نمی شود یادآور شد: برخی از  تولید کنندگان دارای  مجوز برای اخد وام برای توسعه تولید، 9ماه در رفت وآمد هستند  بنابراین مشخص است که تولید کننده،  قید وام را با این شرایط می زند./

پایان پیام
آخرین اخبار