كد مطلب: 33836
تاريخ انتشار: 21 بهمن 1397 ساعت 10:07

اختلاف دیدگاه‌های سیاسی نمی‌تواند سبب کاهش حضور میلیونی در راهپیمایی ۲۲ بهمن شود

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد نباید اجازه دهیم اختلاف سلیقه ها و دیدگاه های سیاسی موجب کاهش حضور در مراسم جشن چهل سالگی انقلاب شود.

 


مسعود گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری  (مدظله العالی) در خصوص لزوم حفظ وحدت در راهپیمایی 22 بهمن، خطاب به سیاسیون و افرادی که تریبون در اختیار دارند، گفت: انقلاب اسلامی با حمایت مردمی توانست حکومت پهلوی را از پای در آورد و دوران نفاق و شرک را نابود کند.

نماینده مردم ممسنی و رستم در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه انقلاب های بسیاری در دنیا صورت گرفته اما به دلیل اختلافات داخلی انقلابیون از بین رفته و با شکست مواجه شده است، اظهار کرد: این در حالیست که انقلاب ایران در مدت چهل سال گذشته از خط مشی خود خارج نشده و توانسته نسل های سوم و چهارم خود را بر مبنای اهداف و آرمان های اولیه تربیت کند.

وی با اشاره به اینکه نباید اجازه دهیم اختلاف سلیقه ها و دیدگاه های سیاسی موجب ایجاد تنش در عرصه سیاسی کشور شود، ادامه داد: در واقع غربی ها در چند مدت گذشته تلاش کردند با افزایش فشار اقتصادی و استفاده از فضای مجازی بار روانی مشکلات را بر مردم بیشتر کنند تا این امر سبب عدم حضور آنها در جشن انقلاب شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه مردم کشورمان از درک سیاسی خوبی برخوردارند و می دانند که تمام این فشارها برای جلوگیری از حفظ وحدت و انسجام کنونی است، تصریح کرد: بنابراین همه آحاد مردم و همچنین همه مسئولان و جریان های سیاسی باید با قدرت در مراسم جشن چهل سالگی انقلاب مشارکت کنند و بر دهان استکبار بکوبند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حضور افراد مسن و حتی کودکان در مراسم های 22 بهمن هر سال نشان دهنده انتقال خوب مفاهیم انقلابی در بین نسل ها است، خاطرنشان کرد: بنابراین باید با حضور همه جانبه در مراسم چهل سالگی انقلاب به نسل های آینده بگوییم که انقلاب اسلامی به راحتی بدست نیامده و باید باجان و دل از آن مراقبت شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، در دیدار فرماندهان و جمعی از کارکنان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش، راه‌پیمایی ۲۲ بهمن را از مسائل شگفتی‌ساز خواندند و افزودند: جشن سالانه‌ی انقلاب در کشورهایی که انقلاب کرده‌اند به رژه‌ی نیروهای مسلح در مقابل چند نفر تبدیل شده است اما در ایران سرافراز، ۴۰ سال است مردم در سراسر کشور به خیابان‌ها می‌آیند و بر ادامه‌ی راه انقلاب تأکید می‌کنند که این مسئله، از معجزات شگفتی‌ساز انقلاب است و باید با تمام قدرت ادامه یابد.
ایشان حضور انبوهِ بی‌شمار ملت در راه‌پیمایی ۲۲ بهمن را «دشمن‌شکن و مرعوب‌کننده‌ی آن»، «نشان‌دهنده‌ی حضور عمومی ملت در صحنه» و «تجلی عزم و وحدت ملی» برشمردند و خاطرنشان کردند: در جامعه اختلاف سلیقه وجود دارد اما وقتی پای انقلاب و نظام و ۲۲ بهمن به میان می‌آید، همه‌ی اختلاف‌ها رنگ می‌بازد و همه در کنار هم به میدان می‌آیند.

در بخشی دیگر، ایشان همچنین در توصیه‌ای درباره‌ی راه‌پیمایی ۲۲ بهمن افزودند: ممکن است کسانی به هر دلیل و منطق و مبنایی، از فلان مسئول یا فلان آقا خوششان نیاید اما نباید با شعار دادن بر ضد او، راه‌پیمایی را به مظهر اختلاف و درگیری تبدیل کنند، چراکه این حرکت پُرشور ملی باید همچنان باعظمت و وحدت ادامه یابد./

پایان پیام
آخرین اخبار