كد مطلب: 33831
تاريخ انتشار: 21 بهمن 1397 ساعت 09:49

نباید کام شیرین چهل سالگی انقلاب را با گزند اختلافات تلخ کرد

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اعتقاد دارد همه جریان های سیاسی، سیاسیون و افرادی که دارای تریبون هستند نباید کام شیرین چهل سالگی انقلاب اسلامی را با طرح موضوعات اختلافی و حواشی تلخ کنند.

 


یحیی کمالی پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری  (مدظله العالی)در خصوص لزوم حفظ وحدت در راهپیمایی 22 بهمن، خطاب به سیاسیون و افرادی که تریبون در اختیار دارند، گفت: همه مردم ایران در به ثمر رسیدن درخت انقلاب نقش دارند و همواره به عنوان یک انقلابی در صف اول دفاع از آرمان های اسلامی کشورمان ایستاده اند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: وقتی مردم ایران هشت سال در برابر کشورهای دنیا مقاومت کردند و با تقدیم هزاران شهید و جانباز اجازه تعدی دشمنان به آب و خاکشان را ندادند، مطمئنا امروز نیز اجازه نخواهند داد سیاست تفرقه بیانداز و حکومت کن غربی ها اجرایی شود.

وی با اشاره به اینکه ولایت مداری مردم انقلابی کشورمان همواره موجب شده تا آمریکایی ها که دشمن شماره یک ایرانیان هستند نتوانند به اهداف شومشان برسند، ادامه داد: طی چد مدت گذشته آمریکایی ها با همکاری برخی کشورهای منطقه تلاش کردند عرصه اقتصادی را بر کشورمان تنگ کنند تا از این طریق مردم نیز نسبت به نظام بدبین شوند اما باید گفت مردم با درک و هوش سیاسی خود این دسیسه را نقش بر آب کردند که حضور پرشکوه و قدرتمندشان در راهپیمایی 22 بهمن گواهی دیگر بر این امر خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم اظهار کرد: در این بین باید یادآور شد که همه جریان های سیاسی و سیاسیون و افرادی که دارای تریبون هستند نباید کام شیرین چهل سالگی انقلاب اسلامی را با طرح موضوعات اختلافی و حواشی تلخ کنند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:  از همه مردم ایران دعوت می کنیم با حضور خود در راهپیمایی 22 بهمن یکبار دیگر مشت محکمی بر دهان استکبار بزنند و پیام روشن اتحاد و همدلی چهل ساله را برای جهانیان به نمایش بگذارند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، در دیدار فرماندهان و جمعی از کارکنان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش، راه‌پیمایی ۲۲ بهمن را از مسائل شگفتی‌ساز خواندند و افزودند: جشن سالانه‌ی انقلاب در کشورهایی که انقلاب کرده‌اند به رژه‌ی نیروهای مسلح در مقابل چند نفر تبدیل شده است اما در ایران سرافراز، ۴۰ سال است مردم در سراسر کشور به خیابان‌ها می‌آیند و بر ادامه‌ی راه انقلاب تأکید می‌کنند که این مسئله، از معجزات شگفتی‌ساز انقلاب است و باید با تمام قدرت ادامه یابد.
ایشان حضور انبوهِ بی‌شمار ملت در راه‌پیمایی ۲۲ بهمن را «دشمن‌شکن و مرعوب‌کننده‌ی آن»، «نشان‌دهنده‌ی حضور عمومی ملت در صحنه» و «تجلی عزم و وحدت ملی» برشمردند و خاطرنشان کردند: در جامعه اختلاف سلیقه وجود دارد اما وقتی پای انقلاب و نظام و ۲۲ بهمن به میان می‌آید، همه‌ی اختلاف‌ها رنگ می‌بازد و همه در کنار هم به میدان می‌آیند.

در بخشی دیگر، ایشان همچنین در توصیه‌ای درباره‌ی راه‌پیمایی ۲۲ بهمن افزودند: ممکن است کسانی به هر دلیل و منطق و مبنایی، از فلان مسئول یا فلان آقا خوششان نیاید اما نباید با شعار دادن بر ضد او، راه‌پیمایی را به مظهر اختلاف و درگیری تبدیل کنند، چراکه این حرکت پُرشور ملی باید همچنان باعظمت و وحدت ادامه یابد./

پایان پیام
آخرین اخبار