كد مطلب: 33828
تاريخ انتشار: 21 بهمن 1397 ساعت 09:44

احدی نمی‌تواند جشن چهل سالگی انقلاب را دستخوش حاشیه و اختلافات سیاسی کند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد راهپیمایی ۲۲ بهمن مراسمی مردمی است و نباید آن را با اختلاف سلیقه های سیاسی و غیره دستخوش خدشه کرد.

محمدابراهیم رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری  (مدظله العالی)در خصوص لزوم حفظ وحدت در راهپیمایی 22 بهمن، خطاب به سیاسیون و افرادی که تریبون در اختیار دارند، گفت: راهپیمایی 22 بهمن مراسمی مردمی است و نباید آن را با اختلاف سلیقه های سیاسی و غیره دستخوش خدشه کرد.

نماینده مردم خمین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه رهبر کبیر انقلاب (ره) وحدت کلمه را رمز پیروزی انقلاب اسلامی می دانستند، اظهار کرد: سیاسیون باید حواسشان باشد که در زمین دشمنان بازی نکنند و مراسم 22 بهمن را ابزاری برای انتقام گیری و طرح موضوعات حاشیه ای نکنند.

وی با تاکید بر اینکه 39 جشن انقلاب با حضور حداکثری مردم پیام انسجام و وحدت درونی را به دشمنان ایران نشان داده است، ادامه داد: این مهم در حالیست که چهل سالگی انقلاب بیش از سالگردهای دیگر اهمیت دارد و بر این اساس مسئولان باید در صف اول این راهپیمایی قرار بگیرند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه امروزه هیچ دلیلی برای تفرقه و جدایی نباید وجود داشته باشد زیرا دشمنان نظام اسلامی در کمین هستند تا از فرصت ها استفاده کنند و انقلاب را دچار آسیب کنند، تصریح کرد: مردم نیز فریب دسیسه های دشمنان که این روزها از طریق شبکه های ماهواره ای  معاند و فضای مجازی در حال پخش شدن است را نخواهند خورد و پای ارزش ها خواهند ایستاد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد:  انقلاب اسلامی در چهل سال گذشته دستاوردهای زیادی به همراه داشته که همه آنها در سایه وحدت درونی رخ داده از این رو باید قدر این موهبت الهی را بدانیم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، در دیدار فرماندهان و جمعی از کارکنان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش، راه‌پیمایی ۲۲ بهمن را از مسائل شگفتی‌ساز خواندند و افزودند: جشن سالانه‌ی انقلاب در کشورهایی که انقلاب کرده‌اند به رژه‌ی نیروهای مسلح در مقابل چند نفر تبدیل شده است اما در ایران سرافراز، ۴۰ سال است مردم در سراسر کشور به خیابان‌ها می‌آیند و بر ادامه‌ی راه انقلاب تأکید می‌کنند که این مسئله، از معجزات شگفتی‌ساز انقلاب است و باید با تمام قدرت ادامه یابد.
ایشان حضور انبوهِ بی‌شمار ملت در راه‌پیمایی ۲۲ بهمن را «دشمن‌شکن و مرعوب‌کننده‌ی آن»، «نشان‌دهنده‌ی حضور عمومی ملت در صحنه» و «تجلی عزم و وحدت ملی» برشمردند و خاطرنشان کردند: در جامعه اختلاف سلیقه وجود دارد اما وقتی پای انقلاب و نظام و ۲۲ بهمن به میان می‌آید، همه‌ی اختلاف‌ها رنگ می‌بازد و همه در کنار هم به میدان می‌آیند.

در بخشی دیگر، ایشان همچنین در توصیه‌ای درباره‌ی راه‌پیمایی ۲۲ بهمن افزودند: ممکن است کسانی به هر دلیل و منطق و مبنایی، از فلان مسئول یا فلان آقا خوششان نیاید اما نباید با شعار دادن بر ضد او، راه‌پیمایی را به مظهر اختلاف و درگیری تبدیل کنند، چراکه این حرکت پُرشور ملی باید همچنان باعظمت و وحدت ادامه یابد./

پایان پیام         
آخرین اخبار