كد مطلب: 33800
تاريخ انتشار: 15 بهمن 1397 ساعت 17:25

کیان پور مطرح کرد:

توسعه گردشگری بین المللی نیازمند توسعه زیرساختها و اقدامات دیپلماتیک

نماینده مردم در مجلس دهم با بیان اینکه توسعه گردشگری بین المللی نیازمند توسعه زیرساختها و اقدامات دیپلماتیک است،گفت: نگاه ویژه به راهنمایی گردشگری راهکاری برای جذب توریست در حوزه بین المللی تلقی می شود.

مجید کیان پور در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره وضعیت توسعه صنعت گردشگری  در کشور ،گفت: بسترهای توسعه اشتغال وجذب توریست در صنعت گردشگری  با صادرات صنایع دستی  جان تازه ای می‌گیرد بنابراین  می بایست تولیدو  صادرات صنایع دستی با  برنامه ریزی و طرحی استراتژیک  بیش از گذشته در صنعت گردشگری مورد حمایت قرار بگیرد.

شناساندن صنعت گردشگری ایران به توریستهای خارجی نیازمند ایجاد تحول  در  زیر ساخت های گردشگری

 نماینده  مردم درود و ازنا در  مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شناساندن صنعت گردشگری  کشورمان به توریستهای خارجی  در  حوزه بین الملل نیازمند ایجاد تحول  در  زیر ساخت های گردشگری از جمله  حفاظت  از بناهای تاریخی،  تبلیغات گسترده رسانه  ای برای جذب توریست های داخلی وخارجی است تا بتوان به سرعت صنعت گردشگری  را به سمت  توسعه  اقتصادی  حرکت داد.

 وی ادامه داد: ایران بیش از  پیش  نیازمند توسعه تبلیغات در حوزه گردشگری  است تا بتوان  قدمت  اثار باستانی ناب ایرانی  را برای  توریست های خارجی تشریح کرد تا بتوان در این راستا صنایع دستی کشور را نیز به ریل صادرات رهنمون کرد.

 ایجاد مراکز اقامتی  استاندارد کلید توسعه گردشگری بین المللی

 کیان  پور  افزود: توسعه زیرساخت‌های گردشگری و ایجاد مراکز اقامتی  استاندارد  راهکاری برای توسعه گردشگری بین المللی در کنار گردشگری بومی تلقی می‌شود.

 عضوه هیئت رییسه کمیسیون عمران مجلس  یادآور شد: یکی از مزایای منحصر به فرد استان لرستان اکوتوریسم روستایی است و این در حالی است که می‌توان علاوه بر با توسعه امکانات  روستایی  علاوه  بر بهبود وضعیت  اقتصادی روستاییان، صنایع دستی بکر استان لرستان را نیز به محور صادرات  رهنمون کرد.

پایان پیام
آخرین اخبار