كد مطلب: 33786
تاريخ انتشار: 14 بهمن 1397 ساعت 13:16

حربه رسانه‌ای جان بولتون برای سقوط مادورو در ونزوئلا

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است بولتون با استفاده از ابزار رسانه قصد دارد سیاست‌های آمریکا را در سایر کشورها به خصوص افغانستان و ونزوئلا پیاده کند.

 


سید حسین نقوی حسینی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به حرکت نمایشی جان بولتون در نشان دادن یادداشتی تحت عنوان اعزام 5 هزار نیروی نظامی به کلمبیا در مرز ونزوئلا، گفت: آمریکایی ها به دنبال مداخله گری در امور کشورهای آمریکای لاتین هستند.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: کاخ سفید قصد دارد با دخالت های خود سرنوشت کشورها را تغییر داده و بدون اهمیت به اراده ملت ها، حربه نظامی را به عنوان یکی از راه های سلطه خود بر کشورها به کار گیرد.
اعزام 5 هزار نیروی نظامی آمریکایی به کلمبیا صرفا برای ایجاد هراس در ونزوئلا بوده و تبلیغ رسانه‌ای است.

وی در ادامه با بیان اینکه آمریکایی ها جرأت ورود نظامی علیه یک کشور نخواهند داشت، عنوان کرد: در اعزام 5 هزار نیروی نظامی آمریکایی به کلمبیا تردید وجود دارد و احتمالا این قضیه صرفا یک تبلیغات رسانه ای است.

این نماینده مردم در مجلس دهم در ادامه با بیان اینکه آمریکا به دنبال ایجاد فضای تبلیغاتی و روانی بوده و قصد دارند ملت ونزوئلا را نگران کنند، اظهار داشت: اکنون آمریکا تحریم نفتی را نیز نسبت به ونزوئلا آغاز کرده تا فشار اقتصادی دیگری بر این کشور وارد آورده و اجازه ندهد دولتمردان این کشور بتوانند مشکلات اقتصادی خود را حل کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به یادداشت دیگری که جان بولتون مبنی بر استقبال از روند مذاکرات افغانستان به نمایش گذاشت، خاطرنشان کرد: این تبلیغات برای اثرگذاری بر فضای روانی گفتگو با افغانوستان تأثیر داشته و حتی تأثیر آن از اصل مذاکره بیشتر است و کابل را وادار به پذیرش نکات مد نظر واشنگتن می کند./

پایان پیام
آخرین اخبار