كد مطلب: 33761
تاريخ انتشار: 12 بهمن 1397 ساعت 15:12

برای فرهنگ بسیار کم هزینه کرده ایم

عضو هیئت رئیسه مجلس گفت: در حوزه فرهنگی آنچه که جزء آرمان‌های انقلاب بوده به خوبی کار نشده و یا مغلوب فرهنگ غربی شدیم که باید در این زمینه بیشتر کار کرد چرا که انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بود و در راستای مسائل فرهنگی بعد از انقلاب بسیار کم هزینه کردیم.

 


احمد امیرآبادی فراهانی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به دستاوردهای 40 ساله انقلاب با بیان اینکه بعد از انقلاب در بسیاری از حوزه‌ها به ویژه آن قسمت‌هایی که بر آرمان‌های انقلاب پافشاری کردیم پیشرفت‌های بسیاری کسب کردیم گفت: مهمترین این آرمان‌ها استقلال، آزادی، مبارزه با  ظلم و ستم و اشرافی‌گری، توجه به ساده‌زیستی و توجه به عدالت محوری بودن کارها است که در این زمینه‌ها موفق بودیم اما در جاهایی که از آرمان‌های امام دور شده و به سمت اشرافی‌گری، رانت‌خواری و ویژه‌خواری رفتیم در اینجا موفق نبودیم.
کیفیت مقالات و رتبه‌هایی که در سطح دنیا در رشته‌های مختلف به دست آوردیم قابل توجه است

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: در بحث استقلال هیچ شکی نیست که یکی از معدود کشورهایی در دنیا هستیم که بر اساس اراده ملت اداره می‌شود و زیر سلطه هیچ کشوری نیستیم و این امر بزرگترین دستاورد است و در مسائل نظامی نیز پیشرفت‌های قابل توجهی داشتیم به خصوص در این چند دهه اخیر پس از 8 سال دفاع مقدس کارهای بسیار خوبی انجام شده است.

دادن اختیار به استان‌ها ضروری است

وی با بیان اینکه در مسائل اقتصادی در بخش عمران و آبادانی شهرها و روستاها فعالیت‌های خوبی صورت گرفته تصریح کرد: در مباحث آب، برق و گاز و ... پیشرفت‌های خوبی داشتیم اما در بخش‌هایی مثل معیشت مردم و بحث عدالت به خصوص در بحث معیشت و اقتصادی خوب عمل نکردیم. همچنین در ساختار اداری کشور مشکلاتی داریم که باید حل شود؛ باید بر توجه به تمرکززدایی و غیرمتمرکز بودن کارها و دادن اختیار بیشتر به استان‌ها بحث شود.
هیچ شکی نیست که در بحث استقلال یکی از معدود کشورهایی در دنیا هستیم که بر اساس اراده ملت اداره می‌شود

عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: در رابطه با بحث مسائل بهداشت و درمان پیشرفت‌های بسیار خوبی حاصل شده چراکه قبل از انقلاب از پزشکان همسایه به ویژه هند و بنگلادش و پاکستان استفاده می‌کردیم اما اکنون جزء کشورهای اول منطقه در حوزه پزشکی هستیم و در دنیا نیز در بخش‌هایی از مسائل علوم پزشکی رتبه‌های بسیار خوبی کسب کردیم.

در حوزه فرهنگی بسیار کم هزینه کردیم

وی ادامه داد: در حوزه فرهنگی آنچه که آرمان‌های انقلاب بوده به خوبی کار نشده و بعضا هم مغلوب فرهنگ غربی شدیم که باید در این زمینه بیشتر کار کرد چراکه انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بود و در راستای مسائل فرهنگی بعد از انقلاب بسیار کم هزینه کردیم و اعتبارات کمی داشتیم.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۹۸ مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه در خصوص بحث‌های آموزش، تحقیقات و ... کارهای بسیار خوب و بزرگی هم از نظر کمیت و هم از نظر کیفیت انجام شده تصریح کرد: کیفیت مقالات و رتبه‌هایی که در سطح دنیا از لحاظ علمی در رشته‌های مختلف به دست آوردیم قابل توجه است که آمار و ارقام آن مشخص و قابل بررسی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطر نشان کرد: به نظر می‌رسد که برای گذر از مشکلات موجود، نیاز به استفاده از ظرفیت‌ها و توان داخلی ملت ایران است؛ البته با ملت‌های دنیا نیز باید ارتباط برقرار کنیم اما توجه داشته باشم که در همه جا باید از منافع ملت ایران چه در برابر شرقی‌ها و چه در برابر غربی‌ها دفاع کنیم و این بسیار مهم است./

پایان پیام
آخرین اخبار