كد مطلب: 33755
تاريخ انتشار: 12 بهمن 1397 ساعت 12:15

مشکلات اقتصادی ایران را مجبور به مذاکره نخواهد کرد

عضو فراکسیون ولایی مجلس گفت: مردم برای شکم انقلاب نکردند که در حال حاضر بخواهند با عده ای از مشکلات بوجود آمده در جا بزنند و پای میز مذاکره بنشینند؛چرا که آن ها در همه سختی ها در کنار انقلاب بودند و یک میلیون جانباز، شهید و ایثار گر بارزترین نشانه برای دشمن است که تسلیم خواسته های به ناحق آنها نخواهند شد.

اکبر رنجبر زاده به گرانی های موجود در همه حوزه های اقتصادی بازاراشاره کرد گفت: گرانی هایی که در حال حاضر در کشور شکل گرفته است باید ریشه یابی شود و به دنبال ریشه یابی مشکلات باشیم؛ یعنی  یا عرضه و تقاضا دچار نقص شده است یا  شاید هم مدیریت عرضه برای تقاضا دچار ایراد شده است.

وی ادامه داد: آن چیزی که در حال حاضر قابل مشاهده است؛نیازهای اساسی و اقلام غذایی مردم به اندازه مصرف آحاد کشور وجود دارد و بیش از نیاز هم داریم اما از تولید کننده که به مصرف شونده می رسد واسطه هایی در این جا دخل و تصرف دارند و افرادی به دنبال سود جویی در این بین هستند یا شاید هم ماموریت دارند در بازار بی نظمی ایجاد کنند و بالاخره یکی از این موضوعات وجود دارد.

نماینده مردم اسد آباد تصریح کرد: مسئولان می توانند همه مشکلات موجود در بازار را با یک مدیریت هوشمند،جهادی و انقلابی حل کنند.

عضو هئیت رئیسه مجلس افزود: مسئولان باید در کنار مردم باشند اما در این موضوع که مسئولان در کنار مردم هستند شک و تردید وجود دارد و این مهم به خوبی حس نمی شود؛چرا که اقلام اساسی وجود دارد اما متاسفانه شاهد روند صعودی قیمت ها هستیم.

عضو فراکسیون ولایی مجلس شورای اسلامی به وجود داشتن دست هایی در گرانی های اخیر اشاره و تصریح کرد:اینکه به صورت مداوم قیمت ها در حال افزایش هستند مداخلات خارجی و داخلی در بی نظمی اقتصادی وجود دارد.

رنجبرزاده ادامه داد: باید به دنبال مدیران اجرایی، اعضای هئیت دولت و شخص رئیس جمهور برویم که چقدر ارداه به خرج دادند تا اینکه این درهم پاشیدگی اقتصادی در کشور وجود نداشته باشد گاهی اوقات مشاهده می شود که مسئولان اوضاع را به عنوان یک تماشاچی زیر نظر دارند و برخی اوقات هم به عنوان تصمیم ساز وضعیت را مشاهده می کنند که باید دولت از این دو یکی را انتخاب کند.

وی اظهار کرد: اگر دولت نسبت به مسائل بوجود آمده بی انگیزه باشد و همچنین در نظارت و اجرا کم کاری کند مشکلات بدون حل خواهد ماند و آن موقع مجلس وارد عمل و بررسی می شود که اگر مدیران به صورت تعمدی کم کاری کنند با آن ها برخورد می شود.

نماینده مردم اسد آباد با اشاره به اینکه آیا هدف دولت از وضعیت بوجود آمده در بازار نشاندن نظام و مردم به پای میز مذاکره است،تصریح کرد: مردم برای شکم انقلاب نکردند که در حال حاضر بخواهند با عده ای از مشکلات بوجود آمده در جا بزنند و پای میز مذاکره بنشینند؛ چرا که آن ها در همه سختی ها در کنار انقلاب بودند و یک میلیون جانباز،شهید و ایثار گر بارزترین نشانه برای دشمن است که تسلیم خواسته های به ناحق آنها نخواهند شد.

عضو هئیت رئیسه مجلس تاکید کرد: مردم موضوع انقلاب را  با سوء مدیریت ها جداگانه می دانند چرا که تسلیم شدن در مقابل دشمن در رگ و خون مردم کشورمان جایی ندارد و قطعا این اتفاق هم نخواهد افتاد؛ اما اگر عقلا و مقام معظم رهبری هرگونه تصمیم در مقابل دشمن را داشته باشند تابع آن هستند.

وی ادامه داد: حق مردم کشورمان این نیست که تحت فشارهای شدید اقتصادی قرار بگیرند اما بالاخره مطالبات به حق خود را پیگیری می کنند و از همه مهم تر مردم سودجویی ها را قبول ندارند./
آخرین اخبار