كد مطلب: 33690
تاريخ انتشار: 2 بهمن 1397 ساعت 16:44

لزوم توجه بیشتر حوزه‌های علمیه به مباحث اقتصاد اسلامی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس بر لزوم توجه بیشتر حوزه‌های علمیه به مباحث اقتصاد اسلامی تأکید کرد و گفت: کمیسیون اقتصادی آمادگی دریافت پیشنهادات اصلاحی حوزه‌های علمیه در خصوص اصلاح قوانین بانکداری را دارد.

محمدرضا پور ابراهیمی داورانی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در دیدار با آیت‌الله اعرافی، مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور اقدامات کمیسیون اقتصادی را تشریح کرد و گفت: کمیسیون اقتصادی از ابتدای دوره دهم مجلس به صورت جدی موضوع اصلاح نظام بانکی را مورد توجه قرار داده و در این راستا اصلاح قانون بانک مرکزی مورد توجه قرار گرفته شده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: توجه بیشتر حوزه‌های علمیه به مباحث اقتصاد اسلامی نقش مهمی در توسعه اقتصادی کشور دارد و کمیسیون اقتصادی آمادگی لازم را جهت دریافت پیشنهادات اصلاحی حوزه‌های علمیه در خصوص اصلاح قوانین بانکی دارد.


آیت‌الله اعرافی: در بحث‌های اقتصادی نباید افراط و تفریط وجود داشته باشد

بر اساس این گزارش آیت‌الله اعرافی مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور از اهتمام کمیسیون اقتصادی نسبت به حل مسائل و گرفتاری‌های مردم تشکر کرد و گفت: در بحث‌های اقتصادی نباید افراط و تفریط وجود داشته باشد و باید با لحاظ قوانین اسلامی و توجه به مسائل کارشناسی مسائل حل شود و نکته دیگر اینکه باید به بخش تولید توجه جدی شود و در این راستا همگرایی‌های لازم انجام شود.


گفتنی است پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس همراه با محمدحسین حسین زاده بحرینی رئیس کمیته پولی و بانکی و عین الله شریف پور نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس امروز ( سه شنبه 2 بهمن ماه) با حجت‌الاسلام و المسلمین شهرستانی، نماینده آیت الله‌العظمی سیستانی از مراجع عالیقدر تقلید و همچنین آیت‌الله علوی بروجردی دیدار و گفت وگو کردند و گزارشی از عملکرد کمیسیون اقتصادی ارائه کردند./پایان پیام
آخرین اخبار