كد مطلب: 33668
تاريخ انتشار: 1 بهمن 1397 ساعت 09:26

برخی ساختمان‌های تجاری در قبال حوادث غیرمترقبه بی‌دفاع هستند

نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه برخی ساختمان‌های تجاری در قبال حوادث غیر مترقبه بی‌دفاع هستند،گفت: پیشگیری از درمان در بافت‌های فرسوده راهکاری برای جلوگیری از حادثه تکرار پلاسکو تلقی می شود.

 


مجید کیان پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره  وضعیت بافتهای فرسوده در  کلان شهر ها ،گفت: قبل از وقع حادثه‌ای عمرانی که به قیمت از دست رفتن جان هموطنانمان  تمام می شود می بایست  قبل از  درمان به فکر پیشگیری بود زیرا حادثه به هیچ وجه قبل از وقوع خبر نمی‌دهد.

 شناسایی ساختمان های فرسوده  با بررسی میزان سال ساخت و ایمنی واحددر دستورکارقرار بگیرد

 نماینده مردم درود و ازنا در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ساختمان های فرسوده در  کشور نیازمند نوسازی ومرمت  هستند  تصریح کرد: با بررسی میزان سال ساخت بافت‌های فرسوده در کلان شهرها از ادامه فعالیت این نوع از واحد های تجاری ممانعت بعمل آید.

 وی ادامه داد: اگربرخی از  بافت‌های فرسوده بویژه درساختمانهای بلندمرتبه قابل نوسازی و بهسازی نیستند، می بایست بطور کلی تخریب شوند تا از  وقوع حوادث تلخی از جمله پلاسکو در کشور جلوگیری شود.

رفع معضل بافتهای فرسوده بویژه بلند مرتبه نیازمند انسجام وهمبستگی

 کیان پور  افزود: رفع معضل بافتهای  فرسوده بویژه بلند مرتبه نیازمند انسجام وهمبستگی دستگاه  های مرتبط  است زیرا نمی توان به هیچ وجه به این نوع ساختمان ها در زمان حوادث امداد رسانی کرد بنابراین برای رفع معضل بافتهای فرسوده باید تدابیر ویژه‌ای اعمال شود تا شاهد فروریختن،برج های بلندمرتبه فرسوده در کشور درآینده نباشیم.

برخی ساختمان‌های تجاری در قبال حواد ث غیر متقربه بی دفاع هستند

 عضو کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه برخی ساختمان‌های تجاری در قبال حواد ث غیرمترقبه بی دفاع هستندیادآورشد: پیشگیری از درمان در  بافتهای فرسوده راهکاری برای جلوگیری از حادثه  تکرار پلاسکو تلقی می‌شود./

پایان پیام
آخرین اخبار