كد مطلب: 33647
تاريخ انتشار: 30 دی 1397 ساعت 10:34

توضیح دکتر لاریجانی درخصوص روند پذیرش پیشنهادات نمایندگان در صحن

رئیس مجلس شورای اسلامی درخصوص روند پذیرش پیشنهاد نمایندگان پیرامون طرح ها و لوایح در صحن مجلس شورای اسلامی توضیحاتی را ارائه داد.

حسینعلی حاجی دلیگانی در نشست علنی امروز (یکشنبه 30 دی) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی پیشنهاد غلامرضا کاتب درخصوص بند (ب) ماده 13 طرح حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی کشور و حمایت از کالای ایرانی در تذکری با استناد به ماده 144 آیین نامه داخلی مجلس اظهار داشت: در مورد پیشنهاد آقای کاتب هیچ متنی در اختیار ما نیست و پیشنهاد چاپ نشده، چرا با این شرایط این موضوع در دستور کار قرار گرفته است؟

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: هیات رئیسه سوگند یاد کرده که آیین نامه را رعایت کند، اکنون رد این موضوع رأی نیاورده که خالی از پیشنهاد باشیم و پیشنهاد شفاهی را بپذیریم.

حاجی دلیگانی خطاب به دکتر لاریجانی رئیس مجلس ادامه داد: آیا اگر یکی دیگر از همکاران بود، این پیشنهاد را قبول می کردید؟

دکتر علی لاریجانی در پاسخ به تذکر حاجی دلیگانی گفت: اگر این پیشنهاد از سوی هر کدام از نمایندگان مطرح می شد، آن را می پذیرفتیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استناد ما در این موضوع به بند 6 ماده 149 آیین نامه داخلی مجلس است که به مواد ارجاعی می پردازد، ادامه داد: کمیسیون دیروز عصر نظر خود را داده و آن موقع چاپ شد و اکنون 12 ساعت از زمان آن گذشته است و آقای کاتب نیز در این فاصله ارائه کردند و ما گفتیم که تکثیر کنند.

وی بیان کرد: فرق این دو متن فقط یک کلمه است که بعد از عبارت "با هماهنگی مراکز تحقیقاتی" عبارت "با موافقت وزارتخانه مربوطه" را به آن اضافه کرده اند. اشکالاتی که گفته شد خلاف قانون اساسی است، به پیشنهاد آقای کاتب نیز وارد است./

پایان پیام
آخرین اخبار