كد مطلب: 33641
تاريخ انتشار: 29 دی 1397 ساعت 13:25

آمریکا بر طبل توخالی حقوق بشر می کوبد

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس می گوید:مراجع بین المللی و غربی ها در مورد تروریسم و حقوق بشر و بسیاری از مواضع حقوقی و انسانی سیاست‌های دوگانه و چندگانه دارند.

سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در واکنش به دستگیری و زندانی شدن "مرضیه هاشمی" خبرنگار پرس تی وی در آمریکا،گفت: یکی از انتقادهایی که اغلب کشورهای مستقل و در حال توسعه به غرب و کشورهای غربی دارند،سیاست یک بام و دوهوای آنها است.


وی افزود:در مورد تروریسم و حقوق بشر و بسیاری از مواضع حقوقی و انسانی مراجع بین المللی و غربی ها سیاست‌های دوگانه و چندگانه دارند.

نماینده مردم ورامین ،پیشوا و قرچک در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد:وقتی که یک گروهک تروریستی، چشم آبی های اروپایی را ترور کند و یا منافع رژیم صهیونیستی را تهدید کند،همه گروه ها تروریست محسوب می شوند و همه امکانات بین المللی علیه این ها بسیج می‌شوند؛ولی اگر گروه‌هایی و یا کشورهایی ملت مسلمانی را قتل عام کند و به خاک و خون یکی کند؛از نظر آنها این گروه ها تروریست نیستند.
 
نقوی حسینی با اشاره به جنایات علیه مسلمانان در جهان از شرق تا غرب ،تاکید کرد:می بینیم که هر روز مردم فلسطین ، غزه ،یمن و سوریه با بمب های خوشه ای و با گلوله های صهیونیست ها و مزدوران  عربستان سعودی به خاک و خون کشیده می شوند؛آنها هم تماشاگر هستند و هیچ اقدامی برای جلوگیری از قتل عام آنها نمی کنند؛ولی اگر به یکی از حامیان آنها کسی حرفی بزند و بگوید بالای چشمت ابرو است؛ تمام امکانات را به کار می بندند و اعلام می کنند که حقوق بشر به خطر افتاده و انسانیت از بین رفته است.

سخنگوی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با اشاره به موضوع قتل فجیع جمال خاشقجی خبرنگار منتقد سعودی و سکوت مجامع غربی نسبت به آن،اظهار کرد:رژیم آل سعود  در روز روشن در مقابل چشم همه جهانیان ،یک خبرنگار را قطعه قطعه کرد و به قتل رساند،در سفارت خودش هم این کار را کرد؛جوامع بین الملل در مقابل عربستان چه کردند؟به جز اینکه تشویق و حمایت کردند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به هیاهوی رسانه ای غرب نسبت به بازداشت نازنین زاغری که جرم جاسوسی وی هم اثبات شده است ، بیان کرد:اگر یک قاچاقچی و یا یک جاسوس که همه اسناد جاسوسی آن هم ثابت شده است؛بازداشت شود؛ همه رسانه های آن ها فعال می شوند که حقوق بشر به خطر افتاده است،چراکه یک جاسوس در ایران دستگیر شده است.متاسفانه این سیاست های دوگانه و یک بام دو هوای آمریکایی‌ها و غربی‌ها و کشورهای اروپایی نسبت به تروریسم و حقوق بشر هم خاتمه پیدا نمی کند در مورد رفتاری که با خانم هاشمی خبرنگار پرس تی وی کردند،نشان دهنده آن است.

عضوکمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که نمونه بارز سیاست های دولت یک بام و دو هوای غرب، برخورد با خبرنگار پرس تی وی است،تصریح کرد:رفتاری که با یک خبرنگار انجام می شود؛با خبرنگاری که مسئولیت مشاهده دارد و مسوولیت برداشت صحنه دارد؛این مسئولیت رسمی و قانونی است.مطابق همه کنوانسیون ها این افراد می‌توانند فعالیت خبرنگاری داشته باشند؛باز هم مصداقی از برخوردهای دوگانه و ادعای توخالی غربی ها نسبت به حقوق بشر،حقوق خبرنگار ،حقوق شهروندی است./

پایان پیام
آخرین اخبار