كد مطلب: 33594
تاريخ انتشار: 22 دی 1397 ساعت 13:08

فقط ۲۸ میلیارد تومان بودجه برای راه آهن غرب کشور تخصیص دادند

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس گفت: در لایحه بودجه سال آینده برای طرح راه آهن غرب کشور که پروژه‌ای بین‌المللی است، فقط ۵۳ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است اما در لایحه بودجه سال ۹۸ برای راه آهن رشت که مربوط به مسیر داخلی است، ۱۶۰ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته‌اند.

 


سیدقاسم جاسمی در گفت و گو با خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به اینکه بودجه کافی برای راه آهن کرمانشاه در نظر نگرفته‌اند، اظهار داشت: با توجه به اینکه آقای نوبخت نور چشمی آقای روحانی است و رئیس جمهور بیش از حد نوبخت را قبول دارد باید توجه رئیس جمهور را به این موضوع جلب کرد که وزارتخانه‌ها و استان‌ها به شدت از رئیس سازمان برنامه و بودجه ناراحت و نگران هستند.

نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: راه‌آهن کرمانشاه کریدوری بسیار مهم است اما در لایحه بودجه سال 98 فقط 53 میلیارد بودجه برای آن در نظر گرفته شده است.

از 300 میلیارد بودجه راه آهن غرب کشور فقط 28 میلیارد تومان را تخصیص دادند

وی افزود: متاسفانه از ۳۰۰ میلیارد تومان بودجه راه آهن غرب کشور که مسیری فوق استراتژیکی بین تهران، خسروی، بغداد و لاذقیه است، فقط ۲۸ میلیارد تومان را تخصیص دادند.

جاسمی با بیان اینکه در لایحه بودجه سال آینده برای طرح راه آهن غرب کشور که پروژه‌ای بین‌المللی است، فقط ۵۳ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است، ادامه داد: همه این آمار و ارقام در شرایطی صورت می‌گیرد که در لایحه بودجه سال 98 برای راه آهن رشت که مربوط به مسیر داخلی است، ۱۶۰ میلیارد تومان بودجه در نظر گرفته‌اند.

3 برابر بودجه راه آهن غرب کشور برای راه آهن رشت در نظر گرفته‌اند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه حداقل 3 برابر بودجه راه آهن غرب کشور برای راه آهن رشت در نظر گرفته‌اند، گفت: انتظار ما از آقایان مصری و سلیمانی که در کمیسیون تلفیق سال 98 عضویت دارند این است که شجاعانه این موضوع را پیگیری کنند و اجازه ندهند حق مردم غرب کشور پایمال شود./

پایان پیام
آخرین اخبار