كد مطلب: 33591
تاريخ انتشار: 19 دی 1397 ساعت 15:42

تامین منابع مورد نیاز جمعیت هلال احمر توسط پیشنهادات بزرگترین فراکسیون مجلس

رئیس فراکسیون هلال احمر مجلس، از برگزاری نشست این فراکسیون با مسئولان جمعیت هلال احمر کشور به منظور بررسی اعتبارات تخصیص‌یافته بدان در بودجه ۹۸ و بررسی وضعیت بیمارستان ایرانیان دبی خبر داد.

محمد  حسین قربانی  در گفت وگوبا خبرنگارخبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست شب گذشته(سه شنبه 18 دی ماه) فراکسیون هلال احمر مجلس، گفت: این نشست با حضور رئیس جمعیت هلال احمر کشور و معاونانش برگزار شد، ضمن اینکه این فراکسیون دارای بیشترین تعداد عضو در میان سایر فراکسیون‌های مجلس بوده، کما اینکه 83نفر از اعضای آن در این نشست حضور داشتند.

 نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: قرار بر این است که فراکسیون هلال احمر مجلس سالی دو بار با جمعیت هلال احمر کشور به منظور ارائه گزارش و رفع نیازهای آن نشست داشته باشد.

جمعیت هلال احمر کشور اولین ناجی در زمان بروز حوادث است

وی یادآور شد: یکی از نکاتی که در زمینه اقدامات حمایتی جمعیت هلال احمر حائز اهمیت بوده، این است حتی در دورافتاده‌ترین نقاط کشور هم پایگاه دارد و با بضاعت محدودی که دارد در حوادث غیرمترقبه و تصادفات به عنوان اولین گروه امدادی برای ارائه خدمات امداد و نجات وارد عمل می‌شود. 

قربانی خاطرنشان کرد: در این نشست رئیس جمعیت هلال احمر از نحوه امدادرسانی این نهاد در زلزله کرمانشاه و ارائه خدمات در مراسم راهپیمایی اربعین گزارشی ارائه داد، همچنین وضعیتی که برای بیمارستان ایرانیان در دبی ایجاد شده است، مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: البته در مورد بیمارستان ایرانیان دبی اقدامات خوبی در حال انجام است و از همه ظرفیت‌ها همچون وزارت امور خارجه، کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، ریاست جمهوری و جمعیت هلال احمر استفاده شده است، چرا که این مشکل در پی تعیین فرصت 6 ماهه برای ایران از سوی امارات متحده عربی ایجاد شده و چالش کنونی این است که تمام بیمه‌های طرف قرارداد با این بیمارستان لغو قرارداد کرده‌اند و این در حالی است که عمده درآمد آن هم از محل بیمه‌ها است، بنابراین دو مولفه پیش رو است که از طریق آنها در تلاش هستیم تا مشکلات این بیمارستان را حل کنیم.

خانواده سلطنتی دبی هم از متقاضیان دریافت خدمات بیمارستان ایرانیان هستند

قربانی عنوان کرد: بیمارستان ایرانیان در دبی یکی از بیمارستان‌هایی است که هم از نظر سخت‌افزاری و هم نیروی انسانی متخصص باعث جلب اعتماد عمومی در امارات شده است و حتی خانواده سلطنتی دبی هم برای دریافت خدمات به این مرکز مراجعه می‌کنند که بیانگر ارائه خدمات موثر در این بیمارستان است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، افزود: هم‌اکنون با این انسجام و وحدت رویه‌ای که بین مسئولان مربوطه ایجاد شده است، باور دارم که تا دو ماه آینده این مشکل حل شده و بیمارستان ایرانیان به روال عادی خود در جهت ارائه خدمات باز خواهد گشت.

تعیین ردیف 1200میلیاردی برای جمعیت هلال احمر در بودجه 98

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: در این نشست برای تامین نیاز جمعیت هلال احمر از طریق بودجه 98 پیشنهاداتی مطرح شد تا با دفاع از آن در کمیسیون تلفیق و صحن علنی بتوان برای این مجموعه حمایتی گام‌های بهتری برداشت.

رئیس فراکسیون هلال احمر مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: ردیف 1200 میلیاردی که در بودجه 98 برای جمعیت هلال احمر تعیین شده، برجای خود باقی است و هیچ نگرانی برای تخصیص آن وجود ندارد، ضمن اینکه اعضای فراکسیون هلال احمر پیشنهادات دیگری برای تامین نیاز این بخش داشتند، چرا که منابع و مصارف دولت مشخص است و باید فضایی برای کسب درآمد بیشتر برای این نهاد ایجاد کنیم، کما اینکه پیشنهاد شد از محل درآمد حاصل از جرایم رانندگی، مالیات بر کالاهای آسیب‌رسان و سود داروهای ضروری که وارد کشور می‌شود، درصدی از کمبود منابع جمعیت هلال احمر برطرف شود. /

 

پایان پیام
آخرین اخبار