كد مطلب: 33581
تاريخ انتشار: 19 دی 1397 ساعت 09:20

فرصت های شغلی بسیار با توسعه صنایع دستی کشور ایجاد خواهد شد

عضو هیأت رییسه فراکسیون میراث فرهنگی مجلس بر لزوم حمایت از فعالان حوزه صنایع دستی و توجه ویژه به صادرات این صنایع در جهت رونق اقتصادی و ارزآوری برای کشور تاکید کرد.

هرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به گلایه مندی فعالان حوزه صنایع دستی به کمبود و گران بودن مواد اولیه برای تولیدات صنایع دستی در کشور گفت: با توجه به اینکه صنایع دستی جزو لاینفک فرهنگ کشورمان محسوب می شود و فعالان این حوزه در کشور بسیار می باشند، اما متاسفانه این صنعت مورد بی مهری و کم توجهی از جانب دولت، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی قرار گرفته است.
صنایع دستی می تواند با ایجاد فرصت های شغلی بسیار، بحث اشتغال و بیکاری را به میزان محسوسی حل کرده و در رونق فضای کسب و کار تاثیر گذار باشد.

فرصت های شغلی بسیار با توسعه صنایع دستی کشور ایجاد خواهد شد

عضو هیات رئیسه فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس شورای اسلامی افزود: نکته مهمی که در حوزه صنایع دستی کشور مغفول مانده، بعد اقتصادی آن است زیرا با توجه به تحریم های ظالمانه استکبار جهانی علیه کشورمان و لزوم بکارگیری اقتصاد مقاومتی برای پیشبرد اقتصاد کشور، صنایع دستی می تواند نقش بسیار مهمی دراین خصوص ایفا کند و با ایجاد فرصت های شغلی بسیار، بحث اشتغال و بیکاری را به میزان محسوسی حل کرده و در رونق فضای کسب و کار تاثیر گذار باشد.

کسب منافع اقتصادی و ارزآوری از طریق فروش به گردشگران خارجی

نمایند مردم لنگرود در مجلس دهم ادامه داد: در حوزه گردشگری، توسعه صنایع دستی می تواند برای کشور منافع فراوانی به دنبال داشته باشد، زیرا گردشگرانی که وارد کشور شده ، بعد از بازدید از مکانهای تاریخی و گردشگری کشورمان، از صنایع دستی کشورمان نیز می توانند بازدید کرده و خریداری نمایند که این می تواند فرصت بسیار مناسبی برای بهبود شرایط صادرات و اقتصاد کشور در کنار رونق گردشگری کشورمان باشد.

کمک دولت به فعالان صنایع دستی با اعطای وام به آنها

وی بیان کرد: کمبود و بالا رفتن قیمت مواد اولیه برای تولید صنایع دستی مشکلی است که باید دولت و سازمان میراث فرهنگی و گردشگری در این زمینه وارد شوند برای حل این موضوع، کمک ها و وام هایی را اختصاص دهند تا این صنعت ورشکست نشود.

عضو هیات رئیسه فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس خاطرنشان کرد: بالارفتن قیمت ارز مشکلاتی را برای کشور ایجاد کرد اما برای صنایع دستی فرصتی ایجاد شد که با توسعه این صنعت و صادرات در این بخش، علاوه بر سودآوری، برای کشور ارزآوری نیز داشته باشد که این عمل نیاز به همت و کمک مسئولان مربوطه از فعالان حوزه صنایع دستی می باشد./

پایان پیام 
آخرین اخبار