كد مطلب: 33571
تاريخ انتشار: 18 دی 1397 ساعت 15:22

سخنان تفرقه انگیز در کشور محکوم به شکست است

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس بر لزوم تسریع در حل مشکلات روستاهای جنوب استان کرمان و مشکلات کشاورزان این استان تاکید کرد.

،یحیی کمالی پور در نشست علنی امروز(سه شنبه 86 دی ماه) در مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود، اظهار داشت :باتوجه به شرایط حساس کنونی، آنچه باید مدنظر قرار گیرد، وحدت است. تجربه نشان داده است که هرگاه در کشور توطئه یا فتنه ای حادث گردیده، حضور یکپارچه مردم،راه مقابله و خنثی سازی فتنه ها بوده است که با هدایت های پیامبر گونه مقام معظم رهبری، کشورمان سامان یافته است.

وحدت رمز موفقیت و چیرگی بر توطئه ها و فتنه ها

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی ادامه داد :توصیه های پیوسته مقام معظم رهبری در برخورد با ناملایمات، طوفانها و توطئه ها، به وحدت ، همدلی و همراهی آحاد مردم بوده است که ملت مسلمان ایران به آن عمل نموده است.

وی افزود: دشمن را در جنگ تمام عیار با وحدت شکست دادیم، حصرهای اقتصادی را با همدلی و اتحاد درهم شکستیم. این عظمت، عزت و افتخار را در سایه وحدت بی بدیل ملت ایران در سایه سار نظام مقدس جمهوری اسلامی و رهبری فرماندهی کل قوا بدست آورده ایم.

این نماینده مجلس در دوره دهم تصریح کرد: امروز در شرایط حساس کشور هر صدای شبهه افکنانه و تفرقه انگیز از هر زبانی و هر مقامی و از هر تریبونی بیرون آید و خدشه ای به این وحدت و انسجام وارد کند، محکوم به نابودی است و فریاد شومی  است که مردم مومن و متحد هم صدا با رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و همه دلسوزان کشور با آن مقابله خواهند کرد و در دفاع از آرمان ها، اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی که برخاسته از خون هزاران شهید است،از هیچ کوششی دریغ نخواهند ورزید.

کمالی پور ادامه داد:  از تیم دیپلماسی دولت که اخیرا در سفرهای خارجی خود،مسیر دیگری را برای روابط دیپلماتیک باز کرده است، تشکر می کنم، اما ای کاش در 6 سال گذشته، بجای به آمریکا و اروپا، روابط دیپلماتیک خود را با کشورهای هند، چین و روسیه و همسایگان برقرار می کردیم تا امروز برای دور زدن تحریم ها کارمان ساده تر باشد.

لزوم حفاظت از آثار تمدنی جنوب کرمان

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس افزود: آثار بدست آمده از حوزه تمدنی حریر ثابت کرده  است که خاستگاه تاریخ بشریت جنوب شرق ایران بوده است اما متاسفانه سال هاست که به دست فراموشی سپرده شده است که از دولت می خواهیم که هر چه سریعتر کاوش ها را شروع کرده و برای حفاظت از این آثار گرانبهای کشور، اقدامی را انجام دهند.

لزوم تعادل در قیمت محصولات کشاورزی در استان کرمان

وی ضمن تشکر از وزیر جهاد شکاورزی در خصوص آزاد سازی صادرات سیب زمینی، افزود:  قیمت محصولات جنوب کرمان علی الخصوص مرکبات، مناسب نیست که ازدولت می خواهیم که برای رفع مشکل کشاورزان اقدامی عاجل به عمل آورند.

این نماینده مجلس در دوره دهم بیان کرد: از وزیر راه و شهرسازی می خواهم که پروژه های راهسازی جیرفت و عنبرآباد که تعطیل گردیده است، دستوردهد که به سرعت اقدامی در این خصوص به عمل آید.

به دغدغه های دانشجویان دانشگاه آزاد پاسخ داده شود

کمالی پور با بیان اینکه وضعیت بیمه تکمیلی ایثارگران علی الخصوص بازنشستگان نامعلوم است، گفت: دانشجویان مظلوم دانشگاه آزاد اسلامی بعد از 4 ماه منتظر پاسخگویی مسئولان هستند که از دولت می خواهم برای رفع دغدغه آنها اقدامی شفاف و موثر انجام دهد.

وی افزود:علی رغم تلاش های صورت گرفته در حوزه آبرسانی، برق و مخابرات روستایی،متاسفانه جنوب کرمان در وضعیت نامطلوبی قرار دارد که از وزرای مربوطه درخواست دارم که به این حوزه ها نگاه ویژه داشته باشند.

نایب رئیس کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس خاطرنشان کرد: دولت با دستورالعمل های تکراری و بی حاصل در اعمال وام های کشاورزی، کشاورزان را به سخره گرفته است که از دولت می خواهم که به این اقدام پایان دهد و اقدامی شایسته برای رفع مشکلات کشاورزان انجام دهد./

پایان پیام

آخرین اخبار