كد مطلب: 33567
تاريخ انتشار: 18 دی 1397 ساعت 14:59

به زودی نشست کمیسیون مشترک با نماینده شورای نگهبان برای رفع ابهامات به وجود آمده در مورد طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی

عضو فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس گفت: به زودی نشست کمیسیون مشترک با نماینده شورای نگهبان برای رفع ابهامات به وجود آمده در مورد طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی برگزار می شود.

 


مهرداد بائوج لاهوتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به رد طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری توسط شورای نگهبان، گفت: شورای نگهبان به این طرح ایراد اصل 75 قانون اساسی را وارد کرد در حالی که تشکیل این وزارت خانه هیچ گونه بار مالی برای دولت به همراه ندارد.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه طی روزهای آتی نشستی با حضور نماینده شورای نگهبان برای رفع ابهامات به وجود آمده در مورد طرح تشکیل وزارت میراث فرهنگی و گردشگری برگزار می شود، افزود: تشکیل وزارت خانه نه تنها منجر به افزایش هزینه ها نمی شود بلکه کاهش هزینه ها را نیز به دنبال دارد.

وی ادامه داد: علیرغم اینکه بر اساس این طرح سازمان میراث فرهنگی باید یکی از معاونت های خود را حذف کند اما شورای نگهبان به درستی توجیه نشده و در این رابطه سوء تفاهم هایی پیش آمده که شورای نگهبان اقدام به رد طرح کرده است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: بنابراین بر آن شدیم که با تشکیل جلسه ای تاکید کنیم که تشکیل وزارتخانه نه تنها منجر به افزایش بار مالی نخواهد شد بلکه کاهش بار مالی را برای دولت به همراه دارد در این رابطه بر اساس برنامه ششم توسعه هر وزارت خانه باید سالانه 2 درصد هزینه های خود را کاهش دهد که بر اساس این طرح نیز وزارت خانه موظف به تحقق این کار شده است.

سازمان میراث فرهنگی به حیاط خلوت دولت ها تبدیل شده است

عضو هیات رئیسه فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس شورای اسلامی با انتقاد از اینکه سازمان میراث فرهنگی به حیاط خلوت دولت ها تبدیل شده است، تصریح کرد: در واقع نقش آفرینی میراث فرهنگی در کشور از این حد فراتر نرفته است این در حالی است که با تشکیل وزارت میراث فرهنگی بخش اعظم مشکلات حوزه گردشگری رفع خواهد شد./

پایان پیام
آخرین اخبار