كد مطلب: 33566
تاريخ انتشار: 18 دی 1397 ساعت 14:58

استانی شدن انتخابات قوه مقننه موجب تحقق وظایف قانونی نمایندگان می‌شود

نماینده مردم اردستان در مجلس اعتقاد دارد استانی شدن انتخابات قوه مقننه موجب نظارت بیشتر بر قانون نویسی و حسن اجرای آن توسط دولت می شود.

سیدصادق طباطبایی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  ضمن اشاره به طرح استانی شدن انتخابات مجلس شورای اسلامی، گفت: امروزه انتخاب نمایندگان قوه مقننه در کلان شهرها مانند تهران، اصفهان، تبریز به صورت استانی و بر اساس لیست ارائه شده انتخاباتی است.

استانی شدن انتخابات مجلس موجب نظارت بیشتر بر قانون نویسی و حسن اجرای آن می شود

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: امروزه نمایندگان در حوزه های انتخابیه با مشکلات و نیازهای عدیده ای مواجه هستند که فرصت قانون نویسی صحیح را از نمایندگان مجلس می گیرد لذا استانی شدن انتخابات این مهم را برطرف می کند.
نمایندگان در حوزه های انتخابیه با مشکلات و نیازهای عدیده ای مواجه هستند که فرصت قانون نویسی صحیح را از نمایندگان مجلس می گیرد لذا استانی شدن انتخابات این مهم را برطرف می کند

فعالیت جریان های سیاسی و احزاب با شیوه جدید انتخابات بیشتر می شود

وی با اشاره به اینکه نباید فراموش کرد وقتی انتخابات مجلس به روش جدید برگزار شود حتما نمایندگان ملت راحت تر می توانند بر دولت و حسن اجرای قوانین نظارت کنند، ادامه داد: همچنین باید یادآور شد که شیوه جدید انتخابات زمینه رای دادن مردم به لیست احزاب را فراهم می کند و فعالیت جریان های سیاسی و احزاب را ایجاد می کند.

لزوم تغییر وظایف نمایندگان متناسب با قانون جدید انتخابات مجلس

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: در این بین باید تاکید کرد که نمایندگان در حوزه های انتخابیه کوچک و پراکنده بهتر می توانند مشکلات مردم را برطرف کنند از این رو با توجه به استانی شدن انتخابات قوه مقننه، باید وظایف نمایندگی نیز متناسب با قانون جدید تغییر کند.

عضو هیات رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در واقع شرح وظایف نمایندگان با واقعیت ها مشکل است؛ جمع بین قانون نویسی و نظارت بر دولت و پیگیری مطالبات مردم با مشکل مواجه است و نیازمند بررسی مجدد است./
آخرین اخبار