كد مطلب: 33555
تاريخ انتشار: 16 دی 1397 ساعت 16:21

لایحه بودجه ۹۸ کمترین شباهت را با برنامه ششم توسعه کشور دارد

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس ۷ مورد عدم تطبیق لایحه بودجه ۹۸ با قانون برنامه ششم را تشریح کرد.

 حمیدرضا حاجی بابایی در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 16 دی) مجلس شورای اسلامی در تذکر شفاهی خود درباره سرگردانی و مشکلات اساسی ایثارگران و بیمه‌های آنان گفت: کار بیمه ایثارگران به دستگاه‌های بی‌ربط داده شده که ناهماهنگی‌هایی را در اجرای آن ایجاد کرده است.
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در ادامه 7 نکته را درباره بودجه 98 مغایر با برنامه ششم توسعه دانست که دولت توپ آن را در زمین مجلس انداخته است و اظهار داشت: بحث نظام رتبه‌بندی معلمان در بودجه اعلام نشده، همچنین ماده (29) و (30) برنامه ششم درباره همسان‌سازی حقوق‌ها در لایحه بودجه تبیین نشده است.

وی افزود: همچنین افزایش 20 درصدی حقوق در بودجه 98 با ابهام روبرو است و مشخص نیست این 20 درصد برای حقوق‌های 20 میلیون تومانی و حقوق‌های یک میلیون تومانی به چه میزان تفاوت دارد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در ادامه خصوصی‌سازی آموزش و پرورش را سیاه‌ترین نوع نگاه دولت به این نهاد دانست و افزود: عدم شفافیت در بودجه نفت در لایحه بودجه 98 مشهود است و در نظام پرداخت‌های این نهاد هیچ شفافیتی وجود ندارد.

حاجی بابایی همچنین با انتقاد از عدم توجه به اقشار آسیب‌پذیر و کم درآمد با توجه به مصوبات برنامه ششم توسعه کشور در لایحه بودجه 98 عنوان کرد: بودجه باید یک پنجم برنامه باشد اما بودجه 98 کمترین شباهت را با برنامه ششم دارد.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم مجلس بتواند این ایرادات را برطرف کرده و به بازنشستگان کشوری و لشکری و جهادگران بازنشسته در بودجه 98 توجه بیشتری کند./

پایان پیام
آخرین اخبار